15 Mart
Yorum Yap
#10239620

QNB Finansbank Ticari Kredi Ekstra Alınan Ücretler

2014 yılında 60 ay vadeyle çektiğimiz ticari kredide tüm kesintiler yapılmıştı ve başka bir ödeme alınacağı söylenmemişti. 24-25 taksit sonrası QNB ismini alınca bankanın başına işlem ücreti, kredi limit tahsis ücreti, dönemsel hizmet komisyonu, gecikme izleme ve bilgilendirme masrafı, hesap özeti ücreti (kredi veya hesap kartı değil kredi çekildiğinde verilen ödeme planına göre zaten ödeniyor.) adı altında 4 bin TL'ye yakın ekstra ödeme alındı. Bu çıkan ekstra ödemelerden usandığım için kalan 14 ay taksitimi erken kapatmak istediğimde ise faizleriyle alacaklarını ve ekstra 900 lira kapama bedeli istediklerini belirttiler. Müşteri temsilcim ve çağrı merkezini arasam da hiçbir şey değişmemekte yardımcı olmamaktadırlar. 1000 TL'ye paket satın alın ekstra ödeme alınmasın diye saçma bir teklifi de tarafıma belirttiler. Artık BDDK Genel Müdürlüğü'ne dilekçe yazıp sürecin de takipçisi olacağım.

Semra 294 Okunma

Cevaplar

  • Semra19 Mart

    Yapılan ödemelerin yasal olduğu tarafıma aranarak bildirilmiştir. Müşteri temsilciniz tarafından sözlü olarak bu alacaklarla ilgili bilgilendirilmedim ve banka veznesinden yatırdığım takdirde işlem ücreti de alınmayacağı söylenmiştir. Takdir edersiniz ki yapılan sözleşmeyi okumak için 1 günümüzü ayırmamız gerekiyor. Bu yüzden müşteri temsilcisinin iletmiş olduğu bilgiler dahilinde hareket etmemiz gerekiyor. Yasal olan ödemelerin alındığı söylendiğinden bahsettim, eğer yasalsa bu ödemeler her sene periyodik olarak alınmakta değil midir? Paylaştığım resimde göreceksiniz ki bir sene alınan ücret ertesi sene fahiş bir şekilde zamlanıp alınıyor ertesi sene ise hiç alınmayabiliniyor.

  • QNB Finansbank Temsilcisi15 Mart

    Değerli Müşterimiz, İletmiş olduğunuz bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra tarafınıza sonuç hakkında en kısa süre içerisinde bilgi verilecektir. Bize aşağıda ilettiğimiz kanallardan her zaman ulaşabileceğinizi belirtmek isteriz. - 0850 222 2 900 Finansçı Sizi Dinliyor Hattı (Hafta içi 09:00-18:00) - https://www.qnbfinansbank.com/ internet sitemizde yer alan “ Bize Yazın” formu - Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren @qnbfbdinliyor Twitter hesabı ve Facebook sayfamızda yer alan Mesaj bölümü - 7/24 hizmet veren 0850 222 0 900 QNB Finansbank Telefon Bankacılığı Bankamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, QNB Finansbank

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler