10 Eylül
#12576956

QNB Finansbank Kredi Kartı Tasfiye Ödemesi

QNB Finansbank'a kredi kartı borcum vardı ödenmemiş. Yeni bir işe girince QNB Finansbank'tan hesap açmamı istediler. Hesap açtığımda ilk maaşımın 1/3'ü olan 324 TL 8 Nisan 2019'da kredi kartı tasfiye ödemesi adı altında tahsil edildi üstelik de dekontta bu ödemeyi bizzat ben yapmışım gibi yazmışlar halbuki haberim bile yok, bunun farkına varmadım tabi. 4 ay sonra haciz yoluyla maaşımın 1/4üne banka avukatları tarafından haciz konulup ağustos ve eylül aylarında tahsil edildi fakat eylül ayında kredi kartı tasfiye ücreti adıyla tekrar maaşımdan 429 TL bilgimolmadan çekildi ve yine dekontta ödemeyi yapan ben olarak gözüküyorum. Zaten haciz koyulmuş maaşıma ve tahsil ediliyor otomatikman bundan başka bir kesinti olması kanunlara aykırı bildiğimn kadarıyla, bu izinsiz işlemler hangi kanuna göre yapılıyor? QNB Finansbank müşteri hizmetleriyle görüştüm bizimle alakası yok ilgili haciz ve kesinti işlemlerini yapan avukatla görüşün dediler başka da bir şey demediler. Bu haksız ve kanunsuz ve tarafımdan yapılmış gibi gösterilen ama iznimi bırak bilgim bile olmayan kesintilerin tarafıma iadesini aksi takdirde hukuki yollara başvurup hakkımı sonuna kadar arayacağımı QNB Finansbank yetkililerine buradan iletiyorum.

Hamdullah Hamdullah 249 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Hamdullah11 Eylül

    Talebimi olumsuz değerlendirdiğinizi öğrenmiş bulunmaktayım. Çok basitçe anlatacağım ağustos ayından bu yana maaşımın 1/4'ü icra yoluyla haczediliyor dolayısıyla hacizli bir maaşa 2. Haciz veya başka bir kesinti vb... Uygulamak kanunen imkansızdır yaptığınız işlemin hukukta yeri ve karşılığı bulunmamaktadır. Avukatınızla yaptığım telefon görüşmesinde kendisi de aynı şeyleri bana iletmişti. Hacizli maaşa 2. Haciz kesinti vb... Uygulanamaz dedi. Ben kanunlara uygun davranmanızı zaten halihazırda düzenli olarak haciz kesintisi yapılan maaş hesbımdan hukuki dayanağı olmadan 9 eylül tarihinde kestiğiniz 429 TL'nin iadesini talep ediyorum. Yarın avukatınızı tekrar arayacağım ondan da olumsuz cevap alırsam en kısa sürede hukuki yollara başvuracağımı buradan siz QNB Finansbank yetkililerine iletiyorum.

  • Hamdullah11 Eylül

    Talebimi olumsuz değerlendirdiğinizi öğrenmiş bulunmaktayım. Çok basitçe anlatacağım ağustos ayından bu yana maaşımın 1/4'ü icra yoluyla haczediliyor dolayısıyla hacizli bir maaşa 2. Haciz veya başka bir kesinti vb... Uygulamak kanunen imkansızdır yaptığınız işlemin hukukta yeri ve karşılığı bulunmamaktadır. Avukatınızla yaptığım telefon görüşmesinde kendisi de aynı şeyleri bana iletmişti. Hacizli maaşa 2. Haciz kesinti vb. Uygulanamaz dedi. Ben kanunlara uygun davranmanızı zaten halihazırda düzenli olarak haciz kesintisi yapılan maaş hesbımdan hukuki dayanağı olmadan 9 eylül tarihinde kestiğiniz 429 TL'nin iadesini talep ediyorum. Yarın avukatınızı tekrar arayacağım ondan da olumsuz cevap alırsam en kısa sürede hukuki yollara başvuracağımı buradan siz QNB Finansbank yetkililerine iletiyorum.

  • QNB Finansbank Temsilcisi10 Eylül

    Değerli Müşterimiz, İletmiş olduğunuz bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra tarafınıza sonuç hakkında en kısa süre içerisinde bilgi verilecektir. Bize aşağıda ilettiğimiz kanallardan her zaman ulaşabileceğinizi belirtmek isteriz. - 0850 222 2 900 Finansçı Sizi Dinliyor Hattı (Hafta içi 09:00-18:00) - https://www.qnbfinansbank.com/ internet sitemizde yer alan “ Bize Yazın” formu - Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren @qnbfbdinliyor Twitter hesabı ve Facebook sayfamızda yer alan Mesaj bölümü - 7/24 hizmet veren 0850 222 0 900 QNB Finansbank Telefon Bankacılığı Bankamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, QNB Finansbank

Ziyaretçi Yorumları