16 Mayıs 2018
Yorum Yap
#10448956

QNB Finansbank İpotek Fek Ücreti  Alıyor

BDDK tarafından 21.08.2014 tarih ve 2014/25 sayılı basın duyurusunda da belirtildiği üzere ipotek fek ücreti ve masrafı kaldırılmıştır. QNB Finansbank Levent Sanayi Şubesi'ne bağlı hesaplarımızdan kullanılan 120 ay vadeli konut kredisini 116. ay itibari ile kapatmış bulunmaktayız. Ancak bankaya verdiğimiz dilekçeye istinaden tarafımızdan ipotek fek masrafı adı altında noter işlemi yapacaklarını ve bunun bir masrafı olacağını iletmişlerdir. İpotek fek yazısının banka çalışanı herhangi bir personel ya da avukatları aracılığı ile ilgili tapu müdürlüğüne teslim edilebilmesi mümkün iken neye dayanarak noter masrafı adı altında bu tutarların müşterilerden talep edildiğini bankanın kamuoyuna açıklaması gerekmektedir. Bu husus hakkında yasal haklarımız saklı kalmak koşuluyla BDDK nezdinde şikayetlerimizi yapacağız. Bilgilerinize sunarım.

Serdar Serdar 929 Okunma

Cevaplar

  • Serdar17 Mayıs 2018

    Bilgilendirme için tarafımla görüşme sağlandı ancak noter masrafı alınacağı müşteri temsilcisi tarafından aktarıldı. Bende bankanızdan yapacak olduğunuz noter işlemi konusunda bir belge ve ödeme dekontunu tarafıma mail yolu ile iletilmesini rica ederim. Kısacası ipotek fek yazısı tapu dairesine iletmek adına yapılacak noter işlemini ispatlamanızı rica ediyorum.

  • QNB Finansbank Temsilcisi16 Mayıs 2018

    Değerli Müşterimiz, İletmiş olduğunuz bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra tarafınıza sonuç hakkında en kısa süre içerisinde bilgi verilecektir. Bize aşağıda ilettiğimiz kanallardan her zaman ulaşabileceğinizi belirtmek isteriz. - 0850 222 2 900 Finansçı Sizi Dinliyor Hattı (Hafta içi 09:00-18:00) - https://www.qnbfinansbank.com/ internet sitemizde yer alan “ Bize Yazın” formu - Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren @qnbfbdinliyor Twitter hesabı ve Facebook sayfamızda yer alan Mesaj bölümü - 7/24 hizmet veren 0850 222 0 900 QNB Finansbank Telefon Bankacılığı Bankamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, QNB Finansbank

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler