QNB Finansbank ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

QNB Finansbank Habersiz Kredi Kartımdan Para Çekimi

1.523görüntüleme
Mehmet
Mehmet 04 Kasım 2020 08:46

Finansbank kredi kartımdan hiç haberim olmadan [email protected] diye ne olduğu belli olmayan firma tarafından 3 defa 200 TL' lik toplamda 600 TL'lik izinsiz çekim yapılmıştır. İlgili tutarlar 2 - 3 gün boyunca yapılmış banka bana son çekimde mesaj olarak göndermiştir. Önceki 2 defa habersizce çekilen toplam 400 TL 'lik işlemlerde mesaj bildirimimin açık olmasına rağmen tarafıma haber vermemiş olup bugünkü son çekimi mesaj olarak tarafıma göndermiştir. Son işlemdeki 200 TL 'lik işlem mesaj olarak gelince hemen müşteri hizmetleriyle irtibata geçip kartları ve internet bankacılığını kapattırabildim. 

Banka ilk işlemdeki 200 TL 'lik bildirim yapsaydı hemen bildirim yapıp kartımı kapattırabilirdim. İlgili itirazın minimum 45 gün sürecince sonuçlanacağı bilgisi verilmiştir. Yani işlemlerin dönüşü bu sürede olmazsa habersizce çekilen tutarı kredi kartının ödeme günü geleceği için bana ödetecekler. Akbank ve Yapı Kredi bu tarz işlemlerde hemen ya mesaj göndermekte ya da müşteri temsilcileri hemen arayıp teyit almaktadır. İlgili tutarları onay almadan provizyon vermemekte ve bekletmektedirler. Böylece müşteriyi koruma altına almaktadırlar. Kurumsal bir banka olan QNB Finansbank'ın ilgili itirazı hızlı bir şekilde sonuçlandırmasını habersizce çekilen tutarı iade etmesini müşterilerine ait bu tarz işlemlerde onay almadan provizyon vermemesiyle ilgili güvenlik tedbirlerini artırmasını talep ediyorum. 

QNB Finansbank Logo
QNB Finansbank04 Kasım 2020 09:14

Değerli Müşterimiz, İletmiş olduğunuz bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra tarafınıza sonuç hakkında en kısa süre içerisinde bilgi verilecektir. Bize aşağıda ilettiğimiz kanallardan her zaman ulaşabileceğinizi belirtmek isteriz. - 0850 222 2 900 Finansçı Sizi Dinliyor Hattı (Hafta içi 09:00-18:00) - https://www.qnbfinansbank.com/ internet sitemizde yer alan “ Bize Yazın” formu - Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren @qnbfbdinliyor Twitter hesabı ve Facebook sayfamızda yer alan Mesaj bölümü - 7/24 hizmet veren 0850 222 0 900 QNB Finansbank Telefon Bankacılığı Bankamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, QNB Finansbank

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler