Qnb Finansbank Emekli Maaşı Taşıma Sorunu

Çetin Çetin24 Temmuz 22:56

26.05.2020 tarihinde evime yakın olan Ankara/Sincan organize sanayi bölgesindeki şubenize bizzat gittim müşteri temsilcisi olarak beni y** o** hanım efendi karşıladı ve ben kendilerine vakıflar bankasında ki emekli maaşımı çalışmayı çok istediğim bankanıza aktarma talebinde bulundum ve işlemlerim kısa süre içerisin de gerçekleşti fakat müşteri temsilcisinin olumsuz tavırları ilgisiz olması ve taleplerime cevap alamam neticesinde üzülerek bankanızdan ayrıldım ve daha sonra ufak bir meblağ kredi talebinde bulunmak için tekrardan şubemle iletişime geçtim fakat aynı ilgisizlikle 1 dakika içinde size yardımcı olamıyoruz deyip beni geçiştirdi. Bende bunun üzerine 29.06.2020 tarihinde maaşımı Türk ekonomi bankasına almak için QNB Finansbank'a iptal dilekçesi verdim ve 1 gün sonra 750 TL promosyon hesabımdan çekilerek iptal işlemi gerçekleşti fakat maaşımı e-devlet üzerinden değiştirmek için giriş yaptığımda maaşımın hala serbest kalmadığını fark ettim bunun üzerine QNB Finansbank Ankara/Sincan OSB şubemi aradım ve yine y** o**hanımefendi ile görüşme sağladım ve maaşımı hala diğer bankaya taşıyamadığımı bu işlemin çok uzun bir işlem olmadığını kendilerine beyan ettim. Y** hanım bana maaşların zam dönemi olduğu için SGK tarafından işlemlerin durdurulduğu ve maaş taşıma işlemlerinin şu an için yapılamadığı ve maaş iptal işlemlerinin banka tarafından gerçekleştiğini bankanın yapacak bir şeyi olmadığını sorunun SGK ile alakalı olduğunu ve 24. 07.2020 tarihine ait maaşının da yine Finansbank'a yatabileceğini ve 10.07.2020 tarihine kadar beklememi bu tarihten sonra işlemin gerçekleşeceğini ve maaşımı taşıyabileceğimi söylediği halde bunun üzerine ben tekrar beklemeye başladım ve 25.07.2020 tarihi itibarı ile halen maaşım QNB Finansbank'da bulunmaktadır ve başka bir bankada yine müşteri hizmetleri olarak çalışan yeğenime bu konuyu açmam neticesinde böyle bir durumun mümkün olmadığını ve maaş taşıma işleminin anlık gerçekleştiğini bu bekletmenin kasıtlı olduğunu söyledi ve ben bu durumdan dolayı mağdur olduğum için şikayetçiyim gereğinin yapılmasını arz ederim.

 • - Görüntüleme
 • 2Yorum

Cevaplar

profile-icon Çetin 30 Temmuz 01:05

Hiçbir şekilde yardımcı olunmadı hala bir düzelme yok alttaki görselde göründüğü gibi tam 1 ay oldu maaş banka değişikliğine bloke koyulmuş durumda bankanıza borcum mu var da banka değişikliğine bloke koydunuz? Böyle giderse BDDK ya şikayette bulunacağım.

QNB Finansbank Logo QNB Finansbank 24 Temmuz 22:58

Değerli Müşterimiz, İletmiş olduğunuz bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra tarafınıza sonuç hakkında en kısa süre içerisinde bilgi verilecektir. Bize aşağıda ilettiğimiz kanallardan her zaman ulaşabileceğinizi belirtmek isteriz. - 0850 222 2 900 Finansçı Sizi Dinliyor Hattı (Hafta içi 09:00-18:00) - https://www.qnbfinansbank.com/ internet sitemizde yer alan “ Bize Yazın” formu - Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren @qnbfbdinliyor Twitter hesabı ve Facebook sayfamızda yer alan Mesaj bölümü - 7/24 hizmet veren 0850 222 0 900 QNB Finansbank Telefon Bankacılığı Bankamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, QNB Finansbank

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Erol 30 Temmuz 22:33  

  Finansın verdiği promosyonla ilgilidir onu bitirdiğinizde emin misiniz, eğer bitmişse mecburen blokeyi açacaklar, bence şube müdürüne bir gidin sesinizi çıkarın bakın hemen halolcak.

  • 1Yorum
  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Çetin 02 Ağustos 17:32  

  Promosyonu hemen aldılar hesaptan hiç dokunmadım olduğu gibi tekrar verdim ama hala bloke mevcut e devlette BDDK'ya şikayet ettim zaten banka hiçbir şekilde ilgilenmiyor

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler