14 Ağustos 2018
Yorum Yap
#10787521

QNB Finansbank Aklına Eseni Yapma Derdinde Olan Firma!

Mobil bankacılıkta kullanmış olduğum şifreyi birçok kez yanlış girdiğim için banka bana şifremin blokelendiğine dair SMS yolladı. Geçen ay da aynı sorunu yaşamıştım. Bankayı aynı geçen ayda olduğu gibi telefon ile arayarak mobil bankacılıkta kullandığım şifremin sıfırlanmasını talep ettim ve akabinde bana güvenlik soruları soruldu, aynı geçen ay olduğu gibi fakat bu aradığımda temsilci beni anlam veremediğim bir biçimde, bilgi vererek beklemeye aldı. Yaklaşık iki dakikalık bekleme sonucunda işlemimi gerçekleştiremeyeceğini, bir banka klasiği olan "Sizi şubelerimize yönlendirmem gerekiyor" gibi saçma bir cümle kuruldu. Ben de bana sorulan bilgilerin doğruluğunda bir hata olup olmadığını sorduğumda, verilen bilgiler ile alakalı bir sorun olmadığını bankanın kendince aldığı bir güvenlik önlemi olduğu belirtildi. Birincisi bana gelen mesajda, şifremi web sitesi aracılığı ile veya telefon bankacılığı ile işlem yapabileceğime dair mesaj atıyorlar. Birincisi; web sitesi üzerinden şifre sıfırlayabilmek için ya kredi kartınızın ya da banka kartınızın olması gerekiyor ki ben de ikisi de yok. Geriye bana sundukları bir diğer seçenek olan telefon bankacılığı kalıyor. Fakat onlar da işlemimi yapmıyor. QNB Finansbank'ın, kendince bana uyguladığı bir ambargo olarak görüyorum bu işlemi. Çünkü kendime ait olan hesabı sadece aydan aya kredi borcu ödemek için para yatırma işlemi adına kullanıyorum ve kredi kartımı da aylar öncesinden kapattırdım. Yani şu anda onların gözünde en nefret edilen müşteri konumundayım. Benim anlamadığım bir diğer konu ise geçen ay yapılan işlemi niye bu ay yapmıyorsun? Benden güvenlik sorularımın teyidini neden istiyorsun madem işlem yapmayacaksın? Acaba bu bilgiler farklı bir amaç için mi kullanılıyor diye bir algı oluşturuldu banka tarafından kafamda. Diğer bir saçmalık ise; bana SMS yönlendirilmesi yapılıyor. Web sitesi veya telefon bankacılığı ile işlem yapabilirsiniz diye. Ben bunların arasında şubeye yönlendirme göremiyorum çünkü bu bankanın benim üzerimde uyguladığı bir sinir etme politikası. Başarılı da oldular. Kendilerini zaten hiç sevmezdim, artık nefret ediyorum. Şubeye de asla gitmeyeceğim. Kafanıza göre iş yapamazsınız, yaptırmayacağım.

Enes Enes 382 Okunma

Cevaplar

  • Enes17 Ağustos 2018

    Kimse dönmedi, dönmüyor. Umrumda da değil açıkçası. Sevmiyorum kendilerini. Ekim’de temelli kurtuluyor ve bir daha Enpara ve Finans’a bulaşmamak üzere kendilerine kocaman bir hoşça kal diliyorum.

  • QNB Finansbank Temsilcisi14 Ağustos 2018

    Değerli Müşterimiz, İletmiş olduğunuz bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra tarafınıza sonuç hakkında en kısa süre içerisinde bilgi verilecektir. Bize aşağıda ilettiğimiz kanallardan her zaman ulaşabileceğinizi belirtmek isteriz. - 0850 222 2 900 Finansçı Sizi Dinliyor Hattı (Hafta içi 09:00-18:00) - https://www.qnbfinansbank.com/ internet sitemizde yer alan “ Bize Yazın” formu - Sosyal Medya’da 7/24 hizmet veren @qnbfbdinliyor Twitter hesabı ve Facebook sayfamızda yer alan Mesaj bölümü - 7/24 hizmet veren 0850 222 0 900 QNB Finansbank Telefon Bankacılığı Bankamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, QNB Finansbank

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler