25 Şubat 2013

Finansbank Yıllık Kart Aidatının İade Edilmesini İstiyorum!

4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunun 24.Maddesi gereğince “Kart hamilinin yaptığı işlemler nedeniyle, sözleşmede yer almayan faiz, komisyon veya masraf gibi adlar altında hiçbir şekil ve surette ödeme talep edilemez ve kart hamilinin hesabından kesinti yapılamaz. Sözleşmede kart hamilinin haklarını zedeleyici ve kart çıkaran kuruluş lehine tek taraflı haksız şartlar sağlayan hükümlere yer verilemez.” denilmekte olmasına rağmen Finansbank kredi kartı ücreti olarak 65 TL şahsıma herhangi bir bilgilendirme yapmadan ekstreme yansıtmıştır. Geçen sene olduğu gibi, iadesinin yapılmasını talep etmekteyim. Aksi halde hukuki yollara başvuracağım.

Duygu 53 Okunma

Cevaplar

  • Duygu01 Mart 2013

    Finansbank A.Ş. ile yapmış olduğum görüşmeler neticesinde talebime olumlu yanıt verilemediği belirtilmiştir. Olumsuz cevabın nedeni ise belirtilmemiştir. Otomatik ödeme talimatı veya kartımı fix kartla değiştirmem veya ödeme taahhütü vermem koşuluyla iade yapabiliyorlarmış. Finansbank A.Ş. nin hizmet politikasını bütün müşterilerine ve müşteri adaylarına en başından iletmesi gerektiği kanaatindeyim. Yasal yollarla hakkımı aramaya devam edeceğim.

  • QNB Finansbank Temsilcisi25 Şubat 2013

    Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde bilgi verilecektir. Sayın Müşterimiz, bundan sonra Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili iletmek istediğiniz öneri, istek veya şikayet mesajlarınızı, www.finansbank.com.tr internet sitemizde yer alan “Sizi Dinliyoruz” linki ile doğrudan bize iletebileceğinizi belirtmek isteriz. Saygılarımızla, Finansbank A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön