15 Kasım 2013

Finansbank Yıllık Kart Aidatı Aldı!

Yasal olmamasına rağmen hala yıllık kart aidatını yükselterek tahsil eden Finansbank'tan şikayetçiyim. Bu ay, yıllık aidatı elli dokuz liraya yükseltmişler. Artık resmen sinir oldum. En kısa zamanda "CardFinans Classic" kartımı iptal ettireceğim yeter artık.

Tüketici mahkemeleri ve Yargıtay kararlarıyla da “Kredi kartı aidat ücretlerinin haksız şart niteliğinde ve tüketicilerden tahsilinin haksız olduğu sabitlenmiştir. “ Yargıtay 13. Hukuk Dairesince verilen 2011/4736 esas ve 2011/11579 sayılı son karara göre söz konusu yıllık kart

aidatının BK. 125 Md ve HGK 2010/1-93-88 sayılı kararı uyarınca on yıl geriye dönük aidatlarının alınabileceğini kesinleşmiştir. Tüketici Mahkemesine başvuracağım.

İdil 60 Okunma

Cevaplar

  • İdil23 Kasım 2013

    Finansbank iki gün sonra telefonla arayıp sadece bu sene aldıkları aidatı geri vereceklerini söyledi ve telefonuma mesaj olarakta iletti,lakin gelecek seneler için kart aidatı hakkında birşey söyliyemiyeceklerini iletti.Neyse önümüzdeki seneye bakıcaz.Yinede alakalarına Teşekkür ederim.

  • İdil19 Kasım 2013

    Tamam. Neticeyi bekliyorum.

  • QNB Finansbank Temsilcisi15 Kasım 2013

    Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde bilgi verilecektir. Sayın Müşterimiz, bundan sonra Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili iletmek istediğiniz öneri, istek veya şikayet mesajlarınızı, www.finansbank.com.tr internet sitemizde yer alan “Sizi Dinliyoruz” linki ile doğrudan bize iletebileceğinizi belirtmek isteriz. Saygılarımızla, Finansbank A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön