19 Ekim 2016 #6727708

Finansbank Kredi Taksiti Ödeme Problemi!

Eylül 2016’da bankanızdan çekmiş olduğum kredinin ilk taksiti olan 1.014,19 TL’yi mobil bankacılık üzerinden 15 Ekim 2016 tarihinde 1. taksit olarak yatırmama rağmen sisteminiz bunu ara ödeme olarak algılayarak ödeme planımı değiştirmiştir. Bununla beraber 17 Ekim 2016 tarihinde 2. taksit adı altında yeni ödeme planına göre tekrar otomatik olarak hesabımdaki tüm parayı çekmiş ve 546,24 TL bakiyeye düşürmüştür.


Konuyla ilgili olarak Finansbank Ortaköy Şubesi’ne şahsen giderek ve müşteri hizmetlerini arayarak ara ödeme yapmadığımı, 1. taksit ödememi yaptığımı, ancak sisteminizin bunu ara ödeme olarak algılayarak bu şekilde işlem yaptığını defalarca dile getirmeme ve dilekçe ile başvurmama rağmen tarafıma her defasında olumsuz geri dönülmüştür. Elimde yaptığım ödemenin taksit ödemesi olduğunu gösteren ekran görüntüleri mevcut. Gerekirse avukat aracılığı ile yasal yollara başvurulacaktır.

Altug 320 Okunma

Cevaplar

  • Altug22 Ekim 2016

    Finansbank maaş ve kredi müşterisi olmama rağmen tarafıma her defasında olumsuz dönüş yapıldı. Aylık geliri gideri belli biri olarak ödemelerimi ayarlayarak bankanızdan kredi çekiyorum, ancak ortada sistemsel veya her ne olursa olsun bir hatadan dolayı maaş hesabımdan 2 gün arayla 2 kez para çekilerek bakiyem eksi (-) 546,24 TL'ye düşürülüyor. Eksi bakiyeye düştüğü için bir de faiz işleniyor. Bankanıza her türlü mecradan durumumu anlatıyorum ve mağdur olduğumu dile getirerek bu durumun düzeltilmesi için yardım rica ediyorum. Ancak her defasında bunun düzeltilemeyeceği yanıtını alıyorum. Bu paragöz olmaktan, insanların 3 kuruşuna göz dikmekten ve hırsızlıktan başka bir şey değildir. Siz bir işletmesinin ben de sizin müşterinizim. Sizin müşteri memnuniyeti anlayışınız bu mudur? İstemiş olduğum şey imkansız, yapılamayacak veya mantıksız bir şey değil. Sadece fazladan çekilmiş olan paramın geri yatırılmasını, eksi bakiyeden kaynaklı varsa faizin silinmesini ve eski ödeme planına geri dönülmesini istiyorum. Koskoca Finansbank müşterisinin bu mağduriyetini gideremeyecek kadar aciz ve küçük hesaplar peşinde midir? Lütfen konuyla ilgilenmenizi ve tarafıma çözümle dönüş yapmanızı rica ediyorum. Sevgiler,

  • QNB Finansbank Temsilcisi19 Ekim 2016

    Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde bilgi verilecektir. Sayın Müşterimiz, bundan sonra Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili iletmek istediğiniz öneri, istek veya şikayet mesajlarınızı, www.finansbank.com.tr internet sitemizde yer alan “Sizi Dinliyoruz” linki ile doğrudan bize iletebileceğinizi belirtmek isteriz. Her türlü sorununuzda size en iyi hizmeti sunmak için yanınızda olduğumuzu hatırlatır, Bankamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Finansbank A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön