16 Şubat 2013

Finansbank Kredi Masraflarının İadesi Yapılmıyor!

Finansbanktan kredi vermek için aradılar, bana sunulan teklifi kabul ettim. Kısa bir süre sonra mahkeme kararı ile kredi masrafları iade edilmeye başlandı. Bende bir dilekçe yazıp, dilekçede de kredi masraflarının alındığı ve gösterildiği belgeleri istediğimi belirttim, iadeli taahhütlü gönderdim, bana ilk olarak bir mesaj geldi,değerli müşterimiz IM1281*** numaralı çözüm talebiniz en kısa sürede sonuçlandırılacaktır. Kaydınızı bu numaradan takip edebilirsiniz.

Sonrasında tekrar bir sonuç mesajı gönderildi, Değerli müşterimiz, kredi masrafları iade talebiniz olumsuz değerlendirilmiştir, İstediğiniz belgeler ücretlidir, şubenizden temin edebilirsiniz.

Mustafa 1.670 Okunma

Cevaplar

  • Mustafa07 Ekim 2016

    Finansbank a. ş. 16 Şubat 2013 tarihinden beri hala cevap verilecek. Ne haramzade bir kuruluşsunuz. İnsanların haklarını zorla gasp ediyorsunuz. İnsanlar siz bankalara gaspdan dava açsalar inanıyorum ki gasp ettiklerinizden dolayı ödeyeceğiniz yüklü miktardaki tazminatlar bankanızı batıracaktır. İnşaallah o günleride, bu memlekete adaletin hükmettiği günleride görürüz.

  • Mustafa26 Şubat 2013

    0850 222 0 900 Numaralı müşteri hizmetleri danışma hattından, 22.02.2013 Tarihinde, Saat 15:59 da arayan Müşteri hizmetleri danışmanı ismini yanlış hatırlamıyorsam Melike Hanımdı, ve konuşmamızı aynen aktarıyorum. -Mustafa bey almış olduğunuz kredi masraflarının iadesini talep etmişsiniz. -Evet doğrudur, alınan kredi masraflarının iadesini talep ediyorum. -Tamam Mustafa bey, yalnız kredi alırken bu masrafların olacağını tarafınıza bildirilmiş ve kabul etmiştiniz. -Evet kabul etmiştim doğru, Fakat sonrasında açılan dava sonuçlarında bu kredi masraflarının haksız kazanç olduğuna karar veren mahkemeler kredi kullanıcılarına iade edilmesi için karar vermiştir, bende bunun için alınan masrafın tarafıma iade edilmesini istiyorum. -Fakat Bankamız kuralları gereğince biz bunu iade edemiyoruz. -Nasıl yani ama tüketici hakları hakem heyetine baş vuruda bulunan tanıdıklarıma iade edildi? -Doğrudur ama şuan iade edemiyoruz. -Tamam anladım, Yani illa paramızı geri alabilmemiz için Mahkemeye vermeniz ve mahkeme kararı ile bunu size iade edebiliriz diyorsunuz yani, öylemi diyorum ve gelen cevap, -Maalesef EVET... Şimdi bu ülkede hakkın hak sahibine verilmesi için illa ki mahkeme kararı yada, başka bir zorla yaptırım kararı mı çıkması gerekiyor. BDDK yı bu kredi masraflarını iade etmeyen bankalar hakkında gerekeni yapması için yazılı ve sözlü olarak göreve davet ediyorum. Vatandaşlara kolaylık sağlanması, hizmetin verilmesi ve işlemlerin hızlandırılması yerine maalesef görüyoruz ki bu firmalar, FİNANSBANK vatandaşı zor durumda bırakmak ve insanların hakkı olan paranın üzerine yatmak için işleri zora koşmaktadır. Çok yakında mahkeme kararı ile bu parayı faiziyle geri alacağım, ve o zaman belgeleri de buradan yayınlayacağımı bildiririm...

  • QNB Finansbank Temsilcisi16 Şubat 2013

    Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde bilgi verilecektir. Sayın Müşterimiz, bundan sonra Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili iletmek istediğiniz öneri, istek veya şikayet mesajlarınızı, www.finansbank.com.tr internet sitemizde yer alan “Sizi Dinliyoruz” linki ile doğrudan bize iletebileceğinizi belirtmek isteriz. Saygılarımızla, Finansbank A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön