20 Mart 2013 #1696336

Finansbank Kart Aidatının İade Eden Banka Kredi Kartını İptal Etti!

2006 yılında Finansbank' tan gold kredi kartı aldım. Bu yıla kadar toplam 300,00tl kart aidatı ödedim. Daha sonra kart aidatının iadesi için Konak Kaymakamlığı Tüketici Hakem Heyeti' ne iadesi için talepte bulundum.


Talebim kabul edildi ve kesilen aidatın tarafıma iadesine karar verildi. Banka bu kararı yerine getirdi fakat kredi kartına verdiğim fatura ödeme talimatlarımı iptal ettiği gibi kartımı kullanıma kapatarak haberim olmadan iptal etti.


Bütün bunları kendi prensipleri gereği yaptıklarını iddia etmektedirler. Banka ben hakkımı aradım, hukuka aykırı aldığı parayı iade aldım diye beni cezalandırmak,zor durumda bırakmak adına bu yola gitmiştir Finansbank ve prensiplerinden şikayetçiyim!!

Mukaddes 184 Okunma

Cevaplar

 • Mukaddes20 Mart 2013

  Bankanızın kart aidatı uygulamasının devam ediyor olması haklı olduğunuz, uygulamanızın hukuka uygun olduğu anlamına gelmemektedir. Tüketici Hakem Heyetlerinin kararını onaylayan Yargıtay 13. Hukuk Dairesi ve Hukuk Genel Kurulu kararlarında uygulamanın yasaya uygun olmadığı ortaya konmuştur. Dolayısıyla kart aidatı ücreti tüketici aleyhine, sözleşmeye aykırıdır. Talebim olmaksızın kartımın iptal edilmesi bankanızla aramda imzalanan kredi kartı sözleşmesine aykırıdır. Bir avukat olarak Borçlar Kanunu ve Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunu incelemenizi tavsiye ederim.

 • QNB Finansbank Temsilcisi20 Mart 2013

  Şikayet sitesinde yer alan talebiniz işleme alınmış olup, Finansbank kredi kartı kullanımlarında kart ücreti alınmaktadır. Kart aidat uygulamamız devam ettiğinden yapmış olduğunuz ücret itirazına istinaden ücret bedeli iade edilerek kart kullanıma kapatılmıştır.

 • Mukaddes20 Mart 2013

  Sayın Finansbank A.Ş., sizinle 0850 222 2 900 no' lu telefonda yaptığım görüşmeler sonuç vermediğinden bu site kanalıyla yaptığınız haksızlığı dile getirmek zorunda kaldım. Ayrıca Bankanızın kart aidatını isteyen müşterinin kartını iptal etmek gibi politikası göz önüne alındığında bir sonuç çıkacağını düşünüyorum.

 • QNB Finansbank Temsilcisi20 Mart 2013

  Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde bilgi verilecektir. Sayın Müşterimiz, bundan sonra Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili iletmek istediğiniz öneri, istek veya şikayet mesajlarınızı, www.finansbank.com.tr internet sitemizde yer alan “Sizi Dinliyoruz” linki ile doğrudan bize iletebileceğinizi belirtmek isteriz. Saygılarımızla, Finansbank A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön