15 Şubat 2013 #1634073

Finansbank Geçmiş Kart Ekstrelerimin Gönderilmesi İçin Para İsteniyor!

Müşteri temsilcisini aradım ve geçmişe dönük kart ekstrelerimin e- mail adresime gönderilmesini istedim fakat bana her ekstre başına para ödemeniz gerekiyor denildi. ilk defa bu bankada görüyorum diğer bankalar gönderiyor en kısa sürede düzeltilip tarafıma gönderilmediği takdirde tüketici hakem heyetine başvurup mahkemeye vereceğim kartımı kapattıracağım ne ekstre geliyor ne e -mail geliyor durmadan para kesiliyor ve nereye ne kesildiği belli değil ben bunları öğrenmek istiyorum benden her hafta para kesmeye hakkınız yok.

Sadık 73 Okunma

Cevaplar

  • Sadık27 Şubat 2013

    Yargıtay 13.Hukuk Dairesince verilen 2011/4736 esas ve 2011/11579 sayılı son karara göre söz konusu yıllık kart aidatının BK. 125 Md ve HGK 2010/1-93-88 sayılı kararı uyarınca on yıl geriye dönük olarak tüketiciler tarafından alınabileceğine ilişkin hükmü de kesinleşmiş bulunmaktadır. Hesap Bildirim Cetveli ile kesilen yıllık üyelik ücreti, 4822 sayılı yasa ile değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Yasanın 6. maddesinde düzenlenen " Sözleşmelerdeki Haksız Şartlar" hükmü ve ilgili yasal düzenlemelere aykırıdır.kesinleşmiş bu kanunlara dayanarak kart aidatlarımın iadesini istiyorum.aksi halde tüketine hakem heyetine giderek yasal yollarla alacagımı bildiririm. halen bir cevap alabilmiş değilim lütfen inceleyin ona göre hareket edelim..saygılar

  • Sadık23 Şubat 2013

    Yargıtay 13.Hukuk Dairesince verilen 2011/4736 esas ve 2011/11579 sayılı son karara göre söz konusu yıllık kart aidatının BK. 125 Md ve HGK 2010/1-93-88 sayılı kararı uyarınca on yıl geriye dönük olarak tüketiciler tarafından alınabileceğine ilişkin hükmü de kesinleşmiş bulunmaktadır. Hesap Bildirim Cetveli ile kesilen yıllık üyelik ücreti, 4822 sayılı yasa ile değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Yasanın 6. maddesinde düzenlenen " Sözleşmelerdeki Haksız Şartlar" hükmü ve ilgili yasal düzenlemelere aykırıdır.kesinleşmiş bu kanunlara dayanarak kart aidatlarımın iadesini istiyorum.aksi halde tüketine hakem heyetine giderek yasal yollarla alacagımı bildiririm.

  • QNB Finansbank Temsilcisi15 Şubat 2013

    Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde bilgi verilecektir. Sayın Müşterimiz, bundan sonra Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili iletmek istediğiniz öneri, istek veya şikayet mesajlarınızı, www.finansbank.com.tr internet sitemizde yer alan “Sizi Dinliyoruz” linki ile doğrudan bize iletebileceğinizi belirtmek isteriz. Saygılarımızla, Finansbank A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön