05 Nisan 2013 #1726843

Finansbank Bireysel Kredi ve Hesap İşletim Ücreti!

Bankanızdan çektiğim krediyle birlikte talebim olmamasına rağmen vadesiz mevduat hesabı açıldı. Kredi taksidini ödemek için hesaba para yatırdığımda 25 TL civarında ücret kesildi. Müş. Hiz. 'ni aradığımda hesap işletim ücreti tahsil edildiği söylendi. Hesabı kapatmak istediğimi belirttiğimde hesaptaki parayı aktarabilecekleri bir kredi kartımın olmadığını bu nedenle parayı transfer edemediklerini fakat hesabı sıfırladıktan sonra kapatabilecekleri söylendi. Krediyi nasıl ödeyeceğimi sorduğumda vezneden ödeyebileceğim söylendi. Hesabı sıfırladıktan sonra aradığımda ise hesabı kapatamayacakları söylendi.


Krediyi ben istedim masraflarını ödedim! Hesabı ben istemedim masraflarını niye ben ödüyorum?

Erman 65 Okunma

Cevaplar

 • Erman18 Nisan 2013

  Sorunumun çözülmesini geçtim, çözülmeye bir adım bile yakınlaşmadı.. Çözüm yerine sadece seçenek üreten bir banka ile çalışmak istemediğim dolayı çekmiş olduğum bireysel kredimi tamamen ödedim ve finansbank 'tan almış olduğum bütün hizmetlerin kapatılması için işlemlere başladım..

 • QNB Finansbank Temsilcisi10 Nisan 2013

  Müşterimiz ile 09/04/2013 tarihinde görüşülmüş olup, talebi hakkında açıklamalarımız kendisine sözlü olarak iletilmiştir.

 • Erman09 Nisan 2013

  Sorunum hala çözümlenmemiş olup güncelliğini korumaktadır...

 • Erman06 Nisan 2013

  Sorunum güncelliğini korumaktadır...

 • Erman05 Nisan 2013

  Çok ilginç deneyimler yaşıyorum sayenizde... Şikayetim var diyorum, bankamızca değerlendirmeye alınmıştır diyorsunuz. Bunun üzerine 5 dk. sonra beni arıyorsunuz size kredili mevduat hesabı verelim diyorsunuz. Şikayet metnimin sadece ilk satırını okuyup "Aaa bu müşterimize kredili değilde vadesiz mevduat hesabı vermişiz, hemen kredili yapalım o hesabı" şeklindeki bir yaklaşımı kınıyorum. Arayan arkadaşa sorunumu tekrar anlatıyorum. Talep etmediğim ve kredi ödemek haricinde kullanmadığım bir hesap için hesap işletim ücreti ödemek istemediğimi ve hesabımı kapatmak istediğimi söylüyorum. Bana çözüm sunulmuyor seçenek sunuluyor. 2 (iki) adet otomatik ödeme talimatı verirseniz alınmaz diyor. Yani ya 3 ayda bir "Hesap İşletim Ücreti" öde ya da "Otomatik Ödeme Talimatı" ver şeklindeki bir yaklaşım "Çözüm" değil "Seçenektir"! Bu şekildeki çözüm değilde çözüm sunuyormuş şeklindeki yaklaşımınızı da kınıyorum. Bunlarla birlikte Müş. Hiz. ile 03.04.2013 tarihinde yaptığım görüşmede vadesiz mevduat hesabımın kapatılabileceği ve kredimi vezneden ödeyebileceğim söylenmişken, 05.04.2013 tarihinde yaptığım görüşmede hesabıma kredi tanımlı olduğu için hesabımın kapatılamayacağını söyleniyor. Bu noktada Müş. Hiz. 'ni arayınca beni telefon numaramdan ya da vatandaşlık numaramdan tanıyabiliyorken iş kredi ödemeye geldiğinde neden tanıyamayıp vadesiz mevduat hesabımdan tanıyabiliyorsunuz onuda anlayabilmiş değilim...

 • QNB Finansbank Temsilcisi05 Nisan 2013

  Müşterimizin iletmiş olduğu bildirim Bankamızca değerlendirmeye alınmıştır. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra müşterimize sonuç hakkında en kısa süre içerisinde bilgi verilecektir. Sayın Müşterimiz, bundan sonra Bankamız ürün ve hizmetleri ile ilgili iletmek istediğiniz öneri, istek veya şikayet mesajlarınızı, www.finansbank.com.tr internet sitemizde yer alan “Sizi Dinliyoruz” linki ile doğrudan bize iletebileceğinizi belirtmek isteriz. Saygılarımızla, Finansbank A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön