sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Epttavm Müşteri Memnuniyetsizliği

Mustafa Mustafa25 Eylül 15:39

20.09.2020 Pazar günü ePttAVM'den bir bilgisayar satın aldım. Pazartesi ve salı günleri yaptığım kontrollerde halen satışta ürün gözüküyordu. Sipariş takibinde de "kargoya verilmek üzere hazırlık aşamasında" olduğunu yazıyordu. Çarşamba günü akşam kargoya verilmediğini görünce müşteri hizmetlerini arayarak acil ihtiyacım olduğunu yardımcı olmalarını rica ettim.

Bunun üzerine perşembe günü sabah 08:50 de “siparişiniz işleme alınmış ve hazırlık aşamasındadır. Siparişiniz, ilgili tedarikçi mağazamız tarafından 3-5 iş günü içerisinde kargoya teslim edilecektir.” maili geldi. (tedarikçi mağaza dualpazar) Ardından aynı gün saat 13:20 de “. Numaralı siparişiniz satıcı mağaza tarafından tedarik edilemediği belirtilerek iptal edilmiştir.” maili geldi. Bu gerekçenin anlamı, "ePttAVM, satıcı mağazasının tedarik etme garantisi olmayan ürünü satıyor", demek değil midir? Reklamlarında, “PTT güvencesi ile %100 güvenli alışveriş”, “Devlet güvencesi ile kolay ve güvenli alışveriş” mesajlarını kullanıyorlar. Bu mudur %100 güvenli alışveriş? Bu mudur devlet güvencesi? Yoksa, buna dua etmeliyiz; paramızı da iade etmeyebilirler, diye mi düşünmeliyiz. Daha sattığınız ürünün tedarikçinizin stoğunda olup olmadığını bilmiyorsunuz ePttAVM, stokta olup olmadığını bilmediği ürünleri satıyor. Bu durum bir suç teşkil etmiyor mu? Kime şikayet edeceğiz, bir yaptırımı var mı? İptal itirazıma verilen cevap “Sipariş iptalleri ilgili tedarikçi mağazaların taleplerine istinaden gerçekleştirilmektedir.” Yani siparişiniz keyfiyen herhangi bir aşamada iptal edilebilir. Anlaşılan ePttAVM’nin de buna bir itirazı, bir yaptırımı yok, halinden memnun. Satıcı mağaza iptal ediyorum diyor, ePttAVM itiraz etmiyor ve sipariş 4-5 gün sonra bile iptal edilebiliyor.

Acaba bu arada 5 gün hazırlık - kargo bahanesi, ardından sipariş iptali ve 4 güne kadar sonra paranın iadesi, araya giren hafta tatillerini de sayarsak yaklaşık 14 gün parayı kullanma imkanları var mı? İlk defa bu siteden alışveriş yaptım, şok oldum. İnternette ePttAVM ve Dualpazar hakkındaki şikayetleri inceledim. Şikayetlerin haddi hesabı yok. Meğer benimki gibi yüzlerce belki binlerce şikayet varmış. Geçen süre zarfında aldığım bilgisayarın e-ticaret sitelerinin stoğunda tükendiğini ve yeni stoğa giren bilgisayar fiyatlarının dolar kurundaki artış sebebiyle çok yükseldiğini gördüm. Acaba iptal nedeni bu mudur, düşündürücü. Tüketici Hakları ve CİMER’e başvuracağım.

empty-star empty-star empty-star empty-star empty-star
0/5

Cevaplar

profile-icon Mustafa 28 Eylül 14:37

Biraz önce aradılar. - Tedarikçi mağazalarının stoklarını güncel takip edemediklerini, - Tedarikçilerine 3-5 gün içerisinde kargoya vermesini söylediklerini, söylediler. Konuşulanlar telefon kayıtlarında var. İptalin gerekçesinin döviz kurundaki ve bilgisayar fiyatlarındaki artış olduğuna inanıyorum. Buradan çıkan sonuç, 1- Yaptığınız siparişin size gönderileceği garantisi yok, Epttavm tedarikçi stoğunda olmayan bir malı satabilir. 2- Bu 3-5 günlük sürede herhangi bir gerekçeyle siparişiniz iptal edilebilir ve bir yaptırımı yok. 3- Bu durumun yaşanmaması için Epttavm'nin tedarikçisine caydırıcı bir yaptırımı da yok. Eeee o zaman Epttavm niye var? Bugün Tüketici Hakları Hakem Heyeti'ne başvurdum. CİMER'e de yazacağım.

PttAVM Logo PttAVM 28 Eylül 13:36

Değerli Müşterimiz, Telefon Görüşmemize İstinaden; Konu hakkında tarafınıza gerekli bilgilendirme sağlanmıştır. Saygılarımızla ePttAVM.com PTT güvencesi ile %100 güvenli alışveriş.

PttAVM Logo PttAVM 25 Eylül 15:56

Değerli Müşterimiz, Şikayetiniz ile ilgili olarak müşteri temsilcilerimiz tarafından en kısa süre içerisinde tarafınıza geri dönüş sağlanacaktır. Destek talepleriniz için https://www.epttavm.com/ web sayfamızdaki ve mobil uygulamalarımızdaki "İletişim" bölümünde bulunan formu doldurarak tarafımıza ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla ePttAVM.com PTT güvencesi ile %100 güvenli alışveriş.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler