24 Şubat 2016

PTT Yurtdışı Gönderim Hakkında Kimseye Ulaşamıyorum!

''Cp309******'' gönderi numaralı yurtdışı Kargom, yaklaşık 10 günde Çin'den Türkiye'ye giriş yaptı. Ancak 1 haftadan fazla bir süredir PTT'nin Ukim'inde bekliyor. Anlamadığım nokta ise şu, benim gönderim 49 dolar değerinde. Gümrük sınırı 75 Euro. Neden gümrüğe takıldı?
1 - Ukim benden belge göndermemi istedi, istav... şeklindeki mail adresine gerekli belgeleri gönderdim, ancak dönüş yapılmadı.
2 - PTT'nin çağrı merkezini aradım, şikayet kaydı oluşturdum, 3 gündür ne arayan var ne soran.
3 - PTT Uluslararası Kargo İşleme Merkezin'e yaklaşık 10 tane numarasını arayarak ulaşmak istiyorum, ancak telefonu ne açan var ne cevaplayan.
Bu rezillik daha ne kadar sürecek? Çin'den buraya 10 günde gelen (Bu arada kargo' da perde var) Kargo neden 1 haftadan fazladır Uluslararası Kargo İşleme Merkezi'nde bekletiliyor? Neden kimse cevap vermiyor.

Gürkan 295 Okunma

Cevaplar

  • PTT Kargo Temsilcisi24 Şubat 2016

    Değerli Müşterimiz, Şirketimizce alınan ilgi başvurunuz incelenmiş ve şikâyete sebebiyet veren durumun ortadan kaldırılmasına yönelik gerekli araştırma yapılmıştır. İlgili mevzuat kapsamında yurt dışından postaya verilerek Türkiye’ye sevki sağlanan kayıtlı-kayıtsız gönderilerin öncelikle gümrük mevzuatına tabi olup olmadıklarına bakılmakta; tabi iseler ilgili gümrük birimine aktarılarak gerekli işlemlerin gerçekleştirilmesi akabinde yurt içi alıcı adresine sevki sağlanmakta; tabi değil iseler doğrudan yurt içindeki adreslerine gerekli sevk işlemleri sağlanmaktadır. Bu doğrultuda bahse konu gönderiniz gerekli gümrük işlemleri gerçekleştirilmek üzere ilgili gümrük birimine aktarılmıştır. İlgili gümrük birimi göndermiş olduğunuz evraklar ile birlikte gerekli değerlendirmeyi yaparak yurda girişini uygun bulması ve Şirketimiz yetkililerine teslim etmesi halinde yurt içi alıcı adresine sevki sağlanacağı, ilgili gümrük biriminin yurda girişine izin vermemesi halinde ise iade süreci başlatılacağı hususlarında bilgilerinizi rica eder, konu hakkında göstermiş olduğunuz hassasiyet için teşekkür eder, iyi günler dileriz. PTT A.Ş. 444 1 788 – [email protected]

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön