PTT Yurt Dışından Gönderilen Acele Postanın Akıbeti Belli Değil!

Feyza S. |

8 Temmuz tarihinde Çin Halk Cumhuriyeti'nden acele postayla gönderilen dökümanlarımın akıbeti belli değil. En son 10 temmuz tarihinde Çin'den çıktığı gözüküyor postanın, ondan beridir hiçbir bilgi yok! Çin'den 10 temmuz'da yola çıkan acele posta 10 gündür Türkiye'ye ulaşamadı. Çağrı merkezini arayıp sordum durumu. Olay gümrükle alakalı bizimle alakalı değil, yapabileceğimiz bir şey yok dediler.

Gümrüğe geldiği bile görünmüyor postanın. Nerede şimdi benim dökümanlarım? Kayıp mı oldu, kaç güne gelir, bir gecikme durumu mu var diye soruyorum çağrı merkezindeki çalışana, kayıp bilgisi yok, kaç güne gelir bilemem gümrükle alakalı diyor bana. Bu dokümanların bana geçen hafta ulaşması gerekiyordu. Şimdi geç gelmesini geçtim gelecek mi ondan bile emin değilim. Postayı gönderenler biraz bekle olmadı tekrar gönderelim dediler. Tekrar gönderseler gelecek mi ki bu sefer sanki...

Etiketler :

Geç Teslimat Çağrı Merkezi Bilgilendirme

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 19 Temmuz
  11:40

  Değerli Müşterimiz,

  Yurt dışından postaya verilerek uluslararası posta takip sisteminde sevki görülen bahse konu gönderi takip numaralı (barkod no.) gönderinizin yurdumuza girişi henüz gerçekleşmemiş olup, bu yüzden Şirketimiz kayıtları altına alınmamıştır.

  Kabul tarihinden itibaren bir ay geçmesine rağmen teslim edilmeyen gönderiler için herhangi bir PTT Merkezinden reklamasyon formu doldurarak detaylı araştırma talebinde bulunabilirsiniz.

  Bilgilerinizi rica eder, iyi günler dileriz.

  PTT A.Ş.
  444 1 788 – info@ptt.gov.tr