31 Mart 2016

PTT Yanlış Adreslere Posta Dağıtımı...

Bugün bir işlem için Savcılığa gittiğimde tesadüfen öğrendim ki; bana tebligat yapılmış ancak böyle bir evrak gelmedi. Adliye kalemi, evrakın muhtara teslim edildiğini söyledi. Ev adresime ise hiçbir bildiri bırakılmamıştı, bu durumda tabi ki haberim olmadı. Bu çok ciddi bir evraktı.

Adresime yanlış gelen pek çok postayı ya PTT şubesine ya da gerçek adresine teslim etmişimdir. Zeytinburnu Veliefendi Mahallesi postacıları, ya da benim bulunduğum binaya bakan postacı, çoğu zaman şahit olmuşumdur ki apartman kapısına evrakın muhtara bırakıldığını belirten etiketi yapıştırıp gidiyor, daireye çıkmadan. Yani şahıs evde mi değil mi bakmıyor, kağıdı bazen bırakıyor bazen bırakmadan gidiyor. Bu durumda alıcının nasıl haberi olabilir gönderiden?

Ayrıca adresime fazla sayıda başka adreslere sahip postalar geliyor, benimkilerin de başkalarına gitmesi muhtemeldir. Resmi evraklarda yapmayın bari!

Eyüp 244 Okunma

Cevaplar

  • Eyüp 31 Mart 2016

    Savcılıkta ilgili dosyaya bakma fırsatım olmadı, postacının evraka yazdığı muhtara bırakma sebebini öğrenmek için. Ona da bakıp gerekirse şikâyetçi olacağım. Birgün postacı kapıya bildiri kağıdı brakmış ve üzerine geliş saati olarak 11:00 olarak yazmıştı, apartmandan çıkarken kapıda gördüm bana gelen bu bilgi kağıdını... Saat 11:00 yazıyordu ama benim evden çıkışım öğleden sonraydı, yani ben evdeydim... Postacı daireye çıkmadan apartman kapısına yapıştırıp gitmişti!

  • PTT Bank Temsilcisi31 Mart 2016

    Değerli Müşterimiz, Başvurunuz daha detaylı incelenmek üzere ilgili birime 2016-35893 mesaj numarasıyla aktarılmış olup, söz konusu yakınmanıza sebebiyet veren durum hakkında ilgili birimimize bildirimde bulunulmuştur. Başvurunuz sonuçlandığında e-posta adresinize geri bildirimde bulunulacaktır. E-posta adresinize başvurunuzu takip edebilmeniz için gerekli olan bilgi mesajı iletilmiştir. Konu hakkında hassasiyetiniz için teşekkür eder, iyi günler dileriz. PTT A.Ş. 444 1 788 - [email protected]

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön