PTT Takip Bilgisi!

Murat Ç. |

Yurt dışı kargom 3 gündür İstanbul Uluslararası pim'de ve hala bir işlem yapılmadı. Normalde 1 gün sonra bulunda şehre doğru sevk edilirdi. Umarım kaybolma gibi bir durum olmaz.

Etiketler :

Geç Teslimat

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • 02 Ağustos
  15:52

  Değerli Müşterimiz,

  Yurt dışından postaya verilerek Türkiye’ye sevki sağlanan kayıtlı-kayıtsız gönderiler, ilgili gümrük birimine (Şirketimizden tamamen bağımsız) aktarılarak gerekli gümrük işlemlerinin gerçekleştirilmesi akabinde yurt içi alıcı adrese sevki sağlanmakta, yurda girişi uygun görülmeyen gönderiler ise gümrük birimince iade/el koyma işlemine tabi tutulmaktadır.

  Gümrükleme süreci Şirketimizden tamamen bağımsız bir şekilde gümrük işlemlerinden sorumlu ilgili Bakanlık personelince, gümrük mevzuatı hükümlerine göre yürütülmekte; Şirketimiz mevzuatı ve personeli gümrük değerlendirme sürecinin hiç bir aşamasında bulunmamaktadır.

  30/07/2016 tarihinde yurdumuza giriş yapan bahse konu gönderiniz Şirketimiz kayıtları altına alınarak ilgili gümrük birimine aktarılmış, ilgili gümrük birimince yapılan inceleme 02/08/2016 tarihinde tamamlanarak tarafınıza teslim edilmek üzere Şirketimiz sevk birimine teslim edilmiştir. Gönderinizin bekletilmeksizin sevki gerçekleştirilecek ve alıcısına teslimi sağlanacaktır.

  Konu hakkında hassasiyetiniz için teşekkür eder, iyi günler dileriz.

  PTT A.Ş.
  444 1 788 – info@ptt.gov.tr