08 Haziran 2016

PTT Kargom Kayıp!

16 Mayıs'ta 2016 Balıkesir Altınoluk İskele şubesinden Kıbrıs'a göndermiş olduğum cp025331**8 TR takip no.lu Kargom 3 hatfa geçmesine rağmen yerine ulaşmadığı gibi paketin kendisi de ortada yok. Kara ve hava yolu ile gönderim seçeneklerinden hava yolu ile 1 haftada ulaşır dediklerinden tercihimiz o yönde oldu. Ama değil 1 hafta 10 gün 3 hafta geçmesine rağmen yerine ulaşmadığı gibi pakette kayıp.

Kısa sürede gereğinin yapılmasını istiyorum. Merak ediyorum kayıp bulunamayan kargoların telafisini nasıl yapıyorsunuz? Paket içeriğinin mali değeri nasıl karşılanıyor?

Reyhan 212 Okunma

Cevaplar

  • Reyhan12 Haziran 2016

    Reklamasyon işlemi yapıldı. Sizin söylediklerinizi gönderici şube zaten yaptı. 17/05 torbaya eklendi. Gerisi yok. Buradan şunu mu anlamam gerek. PTT yurtdışına giden kayıtlı kargoların takibini yurt dışı sevk işleminden sonrasını yapamıyor. Keşke baştan müşteriler bu konuda uyarılsa. Kayıtlı bir gönderi olmasına rağmen ulaşamıyorum. Şaka gibi. Haber yok, koli yok, tavsiyeniz nedir? Üzerine bir bardak su iç mi yoksa yapabileceğiniz başka bir şey var mı?

  • PTT Kargo Temsilcisi08 Haziran 2016

    Değerli Müşterimiz, PTT İşyerlerimizden kabulü sağlanarak yurt dışı adrese sevki sağlanan kayıtlı gönderilerin takibi yurt dışına sevk edildiği ana kadar Şirketimiz gönderi takip ekranından yapılabilmekte olup, gönderi varış ülkesi sınırlarına girdikten sonra, bu ülke posta idarelerinin sisteme bilgi girişi yapmaları halinde web sitelerinden takip edilebilmektedir. Bir ay geçmesine rağmen teslim edilmeyen gönderiler için herhangi bir PTT Merkezinden reklamasyon formu doldurarak detaylı araştırma ve tazmin talebinde bulunabilirsiniz. Konu hakkında hassasiyetiniz için teşekkür eder, iyi günler dileriz. PTT A.Ş. 444 1 788 – [email protected]

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön