25 Ekim 2016 #6771772

PTT Kayıp Gönderi

Bir aydan fazla zaman önce yurt dışından güvenilir bir firmadan M***Ş** adına İstanbul Zeytinburnu Topkapı' da bir adrese gönderilmek üzere giyim eşyası alışverişi yaptım. Firmanın ürünü kayıtsız olarak gönderdiğini öğrendim. Bana bildirilen zaman dolduktan sonra PTT 'nin ukimde dahil her birimiyle irtibata geçtim. Çalışanlardan hiç biri koltuğundan kalmaya hevesli olmadığından, bütün birimlerden aldığım tek cevap takip numarası olmadan bir şey yapamayız oldu. Sürekli anlamsız bir şekilde aynı cevabı almak için bir birimden diğerine yönlendirildim. Firmanın bu umarsızlığından şikayetçiyim.

Mustafa 868 Okunma

Cevaplar

  • Mustafa25 Ekim 2016

    Buyurun aynı cevap. Burası holding binası özel kargo birimimiz var ve teslim edilen hiçbir şey yok. O zaman internette konuşulduğu gibi elemanlarınızın bu kargoyu çaldığını mı varsaymalıyız? Nedir bu işin çözümü?

  • PTT Kargo Temsilcisi25 Ekim 2016

    Değerli Müşterimiz, Yurt dışından postaya verilerek varış adresi Türkiye olan gönderilerden yalnızca Dünya Posta Birliği (UPU) mevzuatına uygun barkod numarasına sahip kayıtlı gönderilerin takibi yapılabilmekte olup, imza mukabilinde alıcılarına teslimi sağlanmaktadır. Barkod numarası bulunmayan veya UPU mevzuatına haiz barkodlandırma işlemi yapılmayan (bahse konu gönderileriniz gibi) gönderiler hakkında ise takip işlemi yapılamamakta, teslimlerinde imza koşulu aranmamakta ve ilgili mevzuat çerçevesinde posta kutusuna bırakılmaktadır. Yurt dışından postaya verilerek varış adresi Türkiye olan gönderilerde; göndericiden kayıtlı-taahhütlü posta ('R' ile başlayan 13 haneli barkod numarası) ile göndermesini talep etmeniz durumunda; takip işlemi yapılabilecek ve imza karşılığında elden teslimi gerçekleştirilecektir. Konu hakkında hassasiyetiniz için teşekkür eder, iyi günler dileriz. PTT A.Ş. 444 1 788 – [email protected]

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön