13 Ekim 2016 #6681136

PTT Kargoları Teslim Etmiyor!

Yurt dışından daha önce takipsiz 2 ürün sipariş ettim ve kargolar elime ulaşmadı. 1 ay önce yine yurt dışından belirtmiş olduğum kargo takip numaralı ürünümü sipariş ettim. Bütün gün evde ürün beklememe rağmen sistemde teslim edilemedi ibaresiyle karşılaştım. Ev ve sokak kapısında geldiklerine dair hiçbir yazı yok. Gittiğim PTT merkezinde benim gibi aynı sorunla karşılaşan birden çok insan olunca bu dağıtım elemanlarının kargoları teslim etmediğine emin oldum. PTT çok acil bu olaya bir el atmalı.

Oben 299 Okunma

Cevaplar

  • Oben14 Ekim 2016

    Şikayetim üzerine firma tarafından mail ve telefon yolu ile bilgilendirildim. Çok saçma gelecek bir mevzuattan kaynaklanan bir problemmiş. Gönderi üzerinde ad soyad bulunmuyormuş. Bu nedenle ilgili kişi olmadığı için belirtilen adrese bırakmak yerine üzerinde telefon numarası yazan kargoma numara yok yazıp iade olarak kayda geçmişler. Mecburen hiç bilmediğim adresteki bana en uzak PTT şubesinden gidip kargomu elden teslim aldım.

  • PTT Kargo Temsilcisi14 Ekim 2016

    Değerli Müşterimiz, Bahse konu gönderinin ilgili dağıtım birimimiz tarafından dağıtıma çıkarıldığı, ancak gönderi üzerinde belirtilen bilgilerin teslimat için yeterli olmaması (eksik bilgi) sebebiyle gönderinin iade işlemine tabi tutulmadan PTT işyerimizde bekletildiği ve başvurunuz üzerine teslimatın gerçekleştirilebileceği hususlarında bilgilerinizi rica eder, konu hakkında hassasiyetiniz için teşekkür eder, iyi günler dileriz. PTT A.Ş. 444 1 788 – [email protected]

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön