11 Aralık 2019
#13170573

PTT Kargo Teslimatı Yapmıyor

Yaklaşık 14-15 yıldır internetten alışveriş yaparız veya kargo ile gönderimler yaparız. Son 4-5 yıldır tüm kargo firmalarında aynı sorunlar türedi. Nedir bu sorunlar? Önceden İstanbul'daki alıcısına ertesi gün teslim edilen paket, şimdi 2 gün sonra İstanbul'a varabiliyor ve en az 1 gün de şubede bekletiliyor. Teslim süresi minimum 3 güne çıkmış oluyor. Aynı şekilde, İstanbul'dan bize gönderilen paketlerde de teslim süresi 1 günden 3 güne çıkmış durumda. "Minimum 3 gün" diyoruz, yoksa şubede bir hafta bekletildikleri oluyor da. Son olarak, PTT Kargo, geçtiğimiz pazartesi günü İstanbul'dan yola çıkan bir paketi tam 6 günde buraya getirebildi. PTT şubesine gidip almasaydık teslimat süresi 8 gün olacaktı.


Paketler İstanbul'dan mı geliyor Kanada'dan mı, anlamak çok zor artık. İkinci problem, kargo dağıtıcılarının "adrese geldik ama evde kimse yoktu, not bırakmıştık" şeklindeki beyanları. Bütün gün evde kargo bekliyorsunuz, kargonun gelmediği yetmezmiş gibi "Geldik ama siz yoktunuz" diyebiliyorlar. Kapıya bırakılmış not da yokken, hiç yüzleri bile kızarmıyor bunu söylerken. Bunu yaşamayan kalmadı sanırız. Her kargoda böyle "çalışanlar" var. İşten kaytarmak için söylenen bir yalan, "şubeye gelip kendiniz alın" diyorlar. Eskiden iş ahlakı, müşteriye saygı, etik değerler vardı, şimdi hiç kalmadı. Yoğunluk var deniyor, Efsane Cuma deniyor, paket dağıtımları yetişmiyor deniyor. Siz adres bilmeyen, şehri tanımayan kişileri kargo dağıtımcısı diye işe alırsanız, bir günde 10-15 paketi zor dağıtırlar elbette. Dağıtılmayan paketler de şubelerde birikip karmaşaya yol açıyor sonuçta.


Adrese getirilemeyen kargoyu şubeden almaya gittiğimizde, o kalabalığın içinde kendi paketimizi de minimum 15 dakikada buluyoruz. Y****i Kargo şubesinde 1 saat bekletilme durumumuz oldu.Bu insanların parasıyla rezil oluşu. Ücretini fazlasıyla ödediğiniz bir sektörden doğru düzgün hizmet alamamak tam bir rezillik. Kargo dağıtımının olmazsa olmazı, bir şehri, bir semti avucunun içi gibi bilmektir ama bilmiyorlar. Hiçbir yeri bilmeyen insanlara kargo dağıttırmaya kalkıyorlar. Eş, dost, akraba kıyakları kargoları da esir almış anlaşılan. Bütün kargo firmalarından şikayetçiyiz, umarız bu şikayet yayınlanır.

Altan Altan 7.613 Okunma
Yorum Yap
Ziyaretçi Yorumları