PTT Kargo Sorumsuzluğu

Damla Damla1 hafta önce

Olaylar Manisa merkezde sekiz havuzunun oradaki PTT kargo'da yaşanmıştır. Bir çaydanlığın peşinde bir hafta koşturdular resmen bizi. İlk olarak kargo benim adıma ancak ben yeni sezaryen olmam nedeniyle rahatsızım ve dışarı çıkamıyorum dış kapı zili de bozuk olduğundan zili çalıp evde yok sanmışlar. Eşim almaya gitti kargoyu AMA vermediler benim kimlik fotokopimi vermesi gerekiyormuş öyle teslim edebilirlermiş prosedür öyle imiş. Neyse dedik hemen Eve gelip kimliği aldı eşim fotokopisi ile gitti AMA yine vermediler çünkü dağıtıma çıkmış sabahtan, öyleyse söylesene en baştan neden kimlik fotokopini al gel diyorsun. 

Ertesi gün beşte gidiyor yine eşim, PTT Kargo'nun resmi sayfasında ve bu şubenin kapısında da 17.30 kapanış saati yazıyor çünkü AMA 17.00 da kapatıp gidiyorlarmış, orada yazılana bakmayın erken geleceksiniz, devlet dairesi burası çalışanlar memur demiş güvenlik bu durumda prosedürler bir tek bize işliyor sanırım onlar mesai saatine uymadığına göre. Ayrıca ben de eşimde memuruz. Devlet memuru olmak daha fazla sorumluluk gerektirir diye düşünüyoruz. En azından biz kendi adımıza ona göre davranıyoruz. Ertesi gün tekrar gidiyor eşim bu defa kargo teslim edilemediğinden ayakkabıcılar sitesinin oradaki merkez şubeye gitti deniliyor. Ertesi gün o dedikleri PTT Kargo şubesine gidiyoruz fakat orada da yok çünkü göndermişler oraya meğerse bir gün oradaymış kargo fakat sisteme giriş yapmadıkları için görünmemiş öyle diyor yönlendirdikleri PTT Kargo şubesi. Sonra koştur Manisa merkezde ki şubeye tekrar gidiyor eşim fakat saat tam beş bile olmadan kapanmış yine kargo kısmı. 

Aynı şubenin yanındaki PTT posta bankacılık  İşlemlerinin yapıldığı kısım henüz kapanmadığı için eşim gidip şefle görüşüyor. Şef dokümanı gösteriyor hayır kargo burada diye. O zaman niye bu şekilde yönlendiriyorsunuz diye soruyoruz. Cevap olarak bu şekilde sabah burada öğleden sonra orada olabiliyor kargo diye cevap veriyor. Bir de ekliyor kargoyu alabilmeniz için eşinizin ıslak imzalı dilekçesini de getirin yoksa veremeyiz diye. Haliyle soruyoruz bunu hiç söylemedi çalışanlar diye. Cevap olarak eksik söylemişler diyor. Böyle sorumsuzluk olamaz. İnsanin çileden çıkmaması, sakinliğini koruması olası bile değil. Keza vazgeçtik biz de çaydanlığı almaktan, onu kargodan almaya çalışırken bile ruh sağlığımız bozuldu içinden çay içersek ne olur bilmiyorum. Hiçbir şey olmasa baktıkça bu serüvenimiz aklımıza gelip sinirlerimiz bozulacak. AMA bu insanların hepsinden şikayetçiyim. Takipçisi olacağım.

  • - Görüntüleme
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler