PTT Kargo Personel Usulsüzlüğü!

Sefa Sefa18 Haziran 2019 10:02

Barkod numarası: KP022806762**.

Yukarıda barkod numarası yazılı kargo ile ilgili şikayetim; sistemde göründüğü tarihte kargo dağıtıma çıkmıştır. Kontrollü teslim ek hizmeti olduğu için alıcı ödeme yapmadan önce kontrol etmek istemiş ancak dağıtıcı personel buna müsaade etmemiştir. Bunun üzerine alıcı adem ölmez göndericisi olan beni aradı. Ben dağıtıcı personel ile telefonda konuştum ve kargonun kontrollü teslim ek hizmeti ile gönderildiğini bunun için kontrol edilmesini istediğimi parasını ödediğim ek hizmetin yerine getirilmesini istediğimi beyan ettim. Dağıtıcı personel ısrarla kontrollü teslim ile gönderilmediğini söyledi.

Elimdeki kargo barkod evrağının fotoğrafını gönderdim ve şubeyi arayıp yetkili personelden bilgi almasını istedim lakin hiçbir şekilde görevini yapmadığı gibi telefonda ağır hakaretlerde bulundu bana. Bunun üzerine şubeyi arayarak ismini bilmediğim bir hanımefendi ile görüştüm kendisi dağıtıcıyı aradı ve kargoyu geri adrese götürmesini ve kontrollü teslim şeklinde teslim etmesini istedi ancak dağıtıcı personel bunu da yapmadı. Bunun üzerine çorum-bayat şube müdürü ile görüştüm ve kendisinden aldım bilgiye göre o dağıtıcı personelin yaptığı buna benzer olayların çok olduğu ve PTT genel müdürlüğe şikayette bulunmamı söyledi.

Sonuç: Dağıtıcı personel beni yalancı durumuna düşürerek müşterime karşı itibarımın sarsılmasına sebep olduğu için ticari itibarı zedelemek-kurum mevzuatına aykırı davranmak- parasını ödemiş olduğum hizmeti yerine getirmemek vb.suç şeklinin oluşması dolayısıyla Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundum. Sizlerin de kurum olarak personel hakkında gereğinin yapılmasını istiyorum.

  • - Görüntüleme

Cevaplar

profile-icon Sefa 28 Haziran 2019 20:30

KP02309983534 barkod numaralı kargo PTT Kargo Düzce Küçüksu şube şefliğinde iken alıcı m** k** gelmiştir. Kargo kontrollü teslim ek hizmeti ile gönderilmiştir. Ancak alıcının kontrol etmesine müsaade edilmemiştir. Bunun üzerine alıcı beni (göndericiyi) aramıştır ve durumu izah etmiştir. Bunun üzerine ben ısrarla kontrollü teslim olarak gönderim yaptığımı söylesem de kargo personeli dikkate almamış üstelik 'neden böyle yerlerden alışveriş yapıyorsunuz' diyerek şahsımı ve şirketimi küçük düşürücü hakaretlerde bulunmuştur. Kendisi hakkında konu ile alakalı Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundum ancak bu personel hakkında gereken yasal işlemlerin uygulanmasını ve gereğinin yapılmasını rica ediyorum. Bilgilerinize arz ederim

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler