sta-1-hoverYetersiz Çözüm

PTT Kargo Kargoma Verilen Zarar!

Emre Emre22 Şubat 2019 20:18

21.02.2019 tarihinde, Ankara Bahçelievler Şubesi'nden verdiğim, içinde kitap olan kargom, 22.02.2019 tarihinde, Samsun'daki alıcısına ulaşmış ancak ciddi bir hasara uğramıştır. Kargomun içinde kitap olması dolayısıyla, kutu içerisine gerekli önlemleri almış ve zarar görmemesi için iyice bantlamış, sarmıştık. Ancak 22.02.2019 tarihinde, tarafıma bildirildiği ve fotoğrafları yollandığı üzere, kargo kutum, "rahat tutulabilmesi" için kenarlarından yırtılmıştır. Bu duruma ait elimde talep doğrultusunda ileteceğim 10'a yakın fotoğraf mevcuttur. Kargo alındığı sırada bu yırtık fark edilmemiş, kargo teslimatçısı adeta kaçar gibi uzaklaşmıştır.

Kargonun yırtılan kısmından içeriye bakıldığında, Türkiye'de sınırlı sayıda basılmış ve değeri hayli yüksek olan, prestij baskı "Dede Korkut" kitabımızın üst kapağının adeta kesici bir alet yardımı ile kesildiği görülmüştür. Bu noktada tarafınıza, kargoyu Ankara Bahçelievler şubesinden araca alıp, Samsun İlkadım şubesinden adrese teslim eden kargo teslimatçısı dahi, herkesten şikayetçi olduğumu belirtmek isterim. Zararımın tanzim edilmeyeceğini, edilemeyeceğini, zira sınırlı sayıda olan bu kitabın bulunmasının neredeyse imkansız olduğunu biliyorum. Ancak bir daha kimsenin başına böyle bir hadisenin gelmeyeceğinden emin olmak için gerekirse tüketici haklarımdan tutun, CİMER'e kadar her merciide hakkımı arayacağımı, hukuki haklarımı saklı tutarak bildirmek istiyorum.

1- Şubeleriniz müşterilerine "gönderileriniz 6475 sayılı Posta Kanununa göre PTT sorumluluğundadır" derken, adeta sorumsuzca kargoya nasıl zarar verebilir? 2- Zarar konusu olan kitaplar, madem zarar görecekler, ne için ve hala neden kampanyalar ile kargoya kabul edilmektedir? 3- Kargoma, özellikle kitaplarıma zarar veren ve beni manevi zarara uğratan kişi veya kişiler nasıl bir uygulama ile karşılaşacaklardır?

Sorularımı bu şekilde iletir, şikayetimi siz değerli PTT çalışanlarına bildirir, gereğinin tarafınızca yapılmasını arz ederim.

  • - Görüntüleme
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler