PTT Kargo Art Niyetli Firmalarla Çalışıyor

Arif Arif18 Aralık 2019 17:52

Bundan 5 gün önce THY kayıp eşya adına telefonuma mesaj geldi. Bende mesajdaki net adresine girdim ve orada havaalanında unutulan eşyaların her yıl sonu satışa çıkarıldığını dair THY sitesi çıktı. Orada S8 Plus telefonunu beğendim ve kapıda ödeme 199 TL olduğu yazıyordu. Ve sipariş formu var onu doldurdum. Yaklaşık 5 saat sonra beni aradılar ve sipariş onayı istediler.

Bende herhangi bir problem olmayacağının garantisi var mı diye sordum. Bana KVK garantilidir ve faturalı size gelecektir dendi. Bende siparişe onay verdim ve bana 2 iş gününde PTT Kargo ile elinizde olacak dedi. Beklemeye başladım ve 5 gün sonra ismini verdiğim en yakın PTT şubesine kargom geldi. PTT şubesinden bugün yanı 18.12.2019 tarihinde şubeden almaya gittim. 199 TL ödedim ve kargoyu aldım. Şubeden çıkmadan kargoyu açtım ve kutunun içinden sıvı ve bitki çayı çıktı. Koli üzerinde Gala Kargo Lojistik Pazarlama San. adına irsaliyeli fatura çıktı. Faturanın üstünde vergi dairesi numarası ve tc sicil numarası ve mersis numarası olmasına rağmen herhangi bir telefon numarası yoktu.

Beni aradıkları telefondan arayıp bilgisayar konuşması çıkıp beni yetkiliye bağlayacağını söyledi fakat müzik dinlettikten sonra telefon kapandı. Sonra mağdur edildiğimi anlayayınca savcılığa ve tüketici koruma müdürlüğüne dilekçeyle başvurdum. Fakat böyle bir firma olmadığından PTT Kargo'yu savcılığa vereceğim. Çünkü onlar para karşılığında taşıma yaptıklarından bu kargonun kimden aldıklarını, isim soyad- adres ve tel numarası ellerinde mutlak vardır.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler