05 Mayıs 2016

PTT 3. Kez Fazla Tahsil Edilen Ücret

PTT iş yerinden teslim ve alıcı kişinin PTT iş yerinden teslim alması gerekli olan gönderisi 500 ağırlığındadır ve normal gönderim seçeneğinde 7.75 TL gönderisi alıcı kişi PTT iş yerine istediği zaman gönderisi fiyatı 5.60 TL düşmektedir ancak kargoyu teslim alan PTT personeli PTT iş yerine teslim ek hizmeti seçmediğinden dolayı alıcı kişi defalarca 7.75 TL ödemiştir bu durumdan artık mağdur bırakılmakta ve şikayetçidir.


Yapılan işlemin mevzuata aykırı olduğu aşikardır durumdan kaynaklı alınan fazla ücretlerin iadesini talep etmektedir. Bana verdiğiniz cevap, "ücret eksiği ya da fazlalığı gibi konular göndericinin sorumluluğu altındadır. " Bu ne saçmalık? Karşınızda zekasıyla sorunu olan biri yok. Ablam sürekli gönderiyor olmasa ben ne bileceğim ne kadara gidiyor? Gönderen kişi üzerine düşeni yapmış, ne bilsin ne kadara gidiyor? İş bilmezsiniz.

Zeren 167 Okunma

Cevaplar

  • PTT Kargo Temsilcisi05 Mayıs 2016

    Değerli Müşterimiz, Söz konusu yakınmanıza sebebiyet veren durum hakkında gereken hassasiyetin gösterilmesi için ilgili birimimize 2016-51442 mesaj numaralı başvurunuzda dikkate alınmak suretiyle bildirimde bulunulmuştur. Konu hakkında hassasiyetiniz için teşekkür eder, iyi günler dileriz. PTT A.Ş. 444 1 788 – [email protected]

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön