Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.

Kargom Bana Teslim Edilmiyor, Kapımın Önüne Atılıp Gidiliyor.

Ayşe
10 Mart 14:23
824

Dolap uygulamasından ya da Gardrops uygulamasından zaman zaman alışveriş yapıyorum. Fakat aldığım ürünleri getiren kargo şirketlerinin dağıtım elemanlarından kesinlikle memnun değilim. Bugüne dek bir sürü şey aldım ve sadece 1 kez kargo görevlisi zile bastı ve kapıya kadar getirip bana teslim etti. O 1 kişi dışındakilerin tamamı zile bile basmadan paketi kapının önüne bırakıp gidiyordu. 

Bugün kargomu getiren PTT kargonun dağıtım elemanı ise apartman girişindeki zile bastı ve megafondan bana "kargonuzu asansöre bırakıyorum gidin alın dedi" 5. Katta oturuyorum ve gelen paketimi gidip asansörden kendim aldım. Birkaç hafta önce gece yarısı Ankara'da yaşayan als hastası dayım vefat etti o gece aceleyle İstanbul'dan yola çıkıp cenaze için Ankara'ya gittim. 

Mezarlıkta dayımı defnederken telefonuma kargomun az önce bana teslim edildiği mesajı geldi. Evimde hiç kimse yoktu hepimiz cenaze-deydik. Aceleyle komşuma telefon ettim gidip baktı dağıtım görevlisi yine her zamanki gibi paketimi kapımın önüne yere bırakıp gitmiş. PTT kargo'nun da Sürat Kargo'nun da elemanları aynı şeyi yapıyor. 

Bir de üstelik dolap uygulaması için Trendyol güvencesinden bahs ediyorlar, o bu mu? Parasını ödeyip aldığımız ürünleri kapının önünden biri alıp gitse benim boşa gitmiş paramı kim ödeyecek? Madem paketlerimizi rastgele yere atıp gidecekler bize niye her seferinde teslim kodu gönderiyorlar. Ve daha da önemlisi bu sorumsuzluk için mi bizden kargo + ürün koruma bedeli adı altında para alıyorlar? 

Ne mi istiyorum. Tıpkı aldıklarımız kargoya verildikten sonra bize yazdıkları gibi yani dağıtım görevlisinin zile basmasını eğer evde kimse yoksa gönderdikleri mesajda yazan numaradan aramalarını, aldığım ürünlerin kapının önüne atılmasını değil, teslim kodu sorularak bana teslim edilmesini istiyorum.

profile
1 Destek
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

Şikayetle İlgili Yorumlar

PTT Kargo Kurye Şikayetleri

1

PTT Kargo Epttavm 5 Gündür Kurye Bekliyor

Yunus
05 Temmuz 15:02
188
PTT Kargo Epttavm 5 Gündür Kurye Bekliyor

PTT Kargo Kuryesi Ürünümü Teslim Etmedi Ve Olayı Sahiplenmiyor

Büşra
01 Temmuz 22:34
154

PTT Kargo Beykent Şubesi Teslimat Sorunu

Ece
03 Haziran 15:44
142
1

PTT Kargo PTT Almadığım Ürünü Teslim Ettiklerini Söylüyor.

Cengiz
23 Nisan 01:18
685
PTT Kargo PTT Almadığım Ürünü Teslim Ettiklerini Söylüyor.
PTT Kargo PTT Almadığım Ürünü Teslim Ettiklerini Söylüyor.

PTT Kargo Kargomun Başka Yere Teslim Edilmesi

Furkan
28 Mart 20:58
295
PTT Kargo Kargomun Başka Yere Teslim Edilmesi
Tüm PTT Kargo Kurye Şikayetlerini Gör
Benzer Şikayet Yaz
PTT Kargo Kategorileri