Ptt Kargo Sorunu!

Faik K. |

Çin' den sipariş ettiğim ürünü bana teslim etmeyip bina girişine atmışlar, tesadüfen kargo paketimi gördüm. Bayrampaşa PTT elemanları işlerini hiç önemsemiyor, kargo paketini bir çöp gibi bina girişine atıyorlar. Kargo elemanları ile ilgili inceleme yapmalarını ve gereken cezayı uygulamalarını rica ediyorum.

Etiketler :

Teslim Personel Davranışı

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Faik K.
  07 Mart
  13:26

  Yaptığınız açıklamayı anlamsız buldum açıklama yapmış olmak için yazılmış bir yazı olmuş. Yurt dışından gelen bir kargonun barkot numarasıyla ilgili bir eksikliği sizce mumkunmu tabi ki hayır lütfen çalışanlarınızın takibini yapamıyorsanız bu işide yapmayın. Çinden gelen bu ikinci kargomdu birincisinide başkasına teslim edip eleman imzayı kendisi atıyor ben kargoyu getireni hiç göremiyorum bari bundan sonraki kargolarimizda daha kontrollü olmanızı rica ediyorum

 • 03 Mart
  16:16

  Değerli Müşterimiz,

  Yurt dışından postaya verilerek varış adresi Türkiye olan gönderilerden yalnızca Uluslararası Posta Birliği (UPU) mevzuatına uygun barkod numarasına sahip kayıtlı gönderilerin takibi yapılabilmekte olup, imza mukabilinde alıcılarına teslimi sağlanmaktadır.

  Buna karşın; barkod numarası bulunmayan veya UPU mevzuatına haiz barkodlandırma işlemi yapılmayan gönderiler hakkında ise takip işlemi yapılamamakta olup, kayıtsız gönderiler ilgili mevzuat çerçevesinde posta kutunuza bırakılmaktadır.

  Konu hakkında göstermiş olduğunuz hassasiyet için teşekkür eder, iyi günler dileriz.

  PTT A.Ş.
  444 1 788 – info@ptt.gov.tr