PTT Kargo Kapının Önüne Kargoyu Bırakıp Gidiyor?

Çağatay Ç. |

Bugün kapı çaldı açtım, kurye kargoyu kapının kenarına atmış (dış kapı) ve gitmiş, aşağıya inince (2-3 saat sonra) fark ettim. 2 tane paketim yerde duruyordu, bu kadar sorumsuzluk olamaz, yurt dışı gönderisi diye böyle mi yapılması gerekiyor? içinde değerli bir eşya da olabilirdi.

Kargo Takip Numarası:028**669
028***85

Etiketler :

Teslim Personel Davranışı Kapıya Teslimat Yapmama

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Çağatay Ç.
  23 Haziran
  14:53

  Yaptığınız doğru mudur peki? Koskoca paketi öylece bırakmaları. Bu kadar sorumsuzluk olamaz! İşinizi düzgün yapmayacaksanız, sizin yerinizde olmayı hayal eden ne firmalar var. Bırakın önlerini açın, çekilin bir kenara!

 • 12 Nisan
  09:18

  Değerli Müşterimiz,

  Yurt dışından postaya verilerek varış adresi Türkiye olan gönderilerden yalnızca Dünya Posta Birliği (UPU) mevzuatına uygun barkod numarasına sahip kayıtlı gönderilerin takibi yapılabilmekte olup, imza mukabilinde alıcılarına teslimi sağlanmaktadır.

  Barkod numarası bulunmayan veya UPU mevzuatına haiz barkodlandırma işlemi yapılmayan (bahse konu gönderileriniz gibi) gönderiler hakkında ise takip işlemi yapılamamakta, teslimlerinde imza koşulu aranmamakta ve ilgili mevzuat çerçevesinde posta kutusuna bırakılmaktadır.

  Yurt dışından postaya verilerek varış adresi Türkiye olan gönderilerde; göndericiden kayıtlı-taahhütlü posta ("R" ile başlayan 13 haneli barkod numarası) ile göndermesini talep etmeniz durumunda; takip işlemi yapabilecek ve imza karşılığında elden teslimi gerçekleştirilecektir.

  Konu hakkında hassasiyetiniz için teşekkür eder, iyi günler dileriz.

  PTT A.Ş.
  444 1 788 – info@ptt.gov.tr