30 Aralık 2013

PTT Hasarlı Kargo Ve Gümrük Vergisi!

Amerika'dan gönderilip eve PTT tarafından teslim edilen paketim için 45 TL gümrük vergisi istendi. Gelen ürün, parçalayarak açtıkları kolinin içerisinde bulunan oyuncak hediyedir. Herhangi bir elektronik aksamı yoktur ve peluş hediyedir.

Kutunun üzerindeki gönderim bilgisinde 35$ yazılmış ve hediye olarak belirtilmiştir. Bu vergi neye istinaden alınmıştır? Kutu daha önceki kontrollerindeki gibi parçalanarak açılmış ve zarar görmüştür.

Daha önceki şikayetime istinaden kapıda zabıt tutulmasını belirtmişler, postacı trafik sebebiyle kutuyu bırakıp hemen gitmiştir. Hangi ara kontrol yapılarak benim zabıt tutturmam gerekiyor?

Kadir 653 Okunma

Cevaplar

  • Kadir23 Nisan 2014

    PTT, gümrük müdürlüğüne yönlendirdi. Gümrük müdürlüğü "biz böyle tahsilat yapmadık ve hasar vermedik, ptt ye aynı gün teslim ettik, ptt ye başvurun" olarak dilekçe göndermişler. Devlet bürokrasisi eskiden günümüze aynı şekilde devam etmekte. Elimde tahsilat makbuzu var, para almadık diyorlar. Kutuyu keserek parçalamış koli bandıyla eğri büğrü bir araya toplamaya çalışmışlar, biz açmadık diyorlar. Bu kontrolün nasıl yapıldığı da o zaman merak uyandırmaktadır. Daha önceki işlemlerimde de aynı durum oldu ve artık bıktım uğraşmıyorum, Allah burnunuzdan getirsin aldığınız o paraları ve ve o paraya o hizmetin karşılığını...

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön