25 Haziran 2013

PTT Gitarımı Kırdılar Ama Sigorta Bedelini Ödemiyorlar!

14. 05. 2013 tarihinde İstanbul Beşiktaş PTT iş yerinden Denizlide oturan arkadaşıma Gibson marka Les Paul Custom Alpine White modelli elektro gitarımı 5800 TL sigortalı olarak kargoladım. Kargo Denizli'ye ulaştı ve arkadaşım paketi teslim alma esnasında kontrol ederken gitarın taşıma esnasında sapından kırıldığı fark etmiştir. Bu duruma istinaden Denizli PTT iş yerinden gitarın taşıma esnasında sapından kırıldığını tutanak ile tespit ettirmiştir. Paketi geri almayarak iade etmiştir.

Bu olaylardan sonra dilekçe ile İstanbul Beşiktaş PTT iş yerine başvurdum. Ekte gitarın 7300 TL tutarındaki faturasını da beyan ettim ama 1 aydan fazla süre geçmesine rağmen zararım karşılanmadı.Mağdur edildim.

Kadir 1.083 Okunma

Cevaplar

  • Kadir28 Haziran 2013

    Ptt kargo ile sigorlatı ürünleri rahatlıkla gönderebiliyorsunuz.Ayrıca sigorta bedelinide yazabiliyorsunuz ama paketin başına bir şey gelirse işte o zaman aslında sigorta diye bir şey olmadığını anlıyorsunuz.Sigortadan anlaşılan sigortalı gönderilen kargonun ne kadar bedel ile sigortalanmış ise o bedelin PTT tarafından göndericiye ödenmesi zararının karşılanmasıdır.Ptt bunun aksine kendi içerisinde yazışarak bir suçlu bulmaya çalışıyor günler haftalar geçmesine rağmen zararınız ödenmiyor.Sigorta üzerine mevzutları olmadığı gibi kırılan ve çalınan ürünler ile ilgilide mevzuatları prosedürleri yok.Sadece dilekçe ile başvuruyorsunuz ve insaflı olmalarını bekliyorsunuz.Bu yüzden uzak durun.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön