18 Ekim 2016

PTT Çin'den Gelen Gönderiler Yok!

Yurt dışından gelecek olan tam 15 adet kargom yok, artık kargonun kendi zimmetine geçirdiğini düşünmeye başladım. Şahsıma gelecek olan parası ödenmiş kargolar yok 40 günlük bekleme sürem vardı bekledim Türkiye'de gözüken bu kargolar. Kargoculara soruyorum bilmiyoruz takibini yapmıyoruz Çin'den gelenlerin diyorlar.
Böyle sorumsuz bir kurum takip kodunu girdiğimde alanlarda 00000000 diye şeyler gözüküyor hepsinde. Böyle bir şey yok ya yok sinirimden ölmek üzereyim. Para verdik biz onlara para babanızın hayrına çalışmıyorum ben.

Ebru 1.207 Okunma

Cevaplar

  • Ebru 30 Ocak 2017

    O kadarını bende biliyordum zaten

  • PTT Kargo Temsilcisi18 Ekim 2016

    Değerli Müşterimiz, Yurt dışından postaya verilerek varış adresi Türkiye olan gönderilerden yalnızca Dünya Posta Birliği (UPU) mevzuatına uygun barkod numarasına sahip kayıtlı gönderilerin takibi yapılabilmekte olup, imza mukabilinde alıcılarına teslimi sağlanmaktadır. Barkod numarası bulunmayan veya UPU mevzuatına haiz barkodlandırma işlemi yapılmayan (bahse konu gönderileriniz gibi) gönderiler hakkında ise takip işlemi yapılamamakta, teslimlerinde imza koşulu aranmamakta ve ilgili mevzuat çerçevesinde posta kutusuna bırakılmaktadır. Yurt dışından postaya verilerek varış adresi Türkiye olan gönderilerde; göndericiden kayıtlı-taahhütlü posta ('R' ile başlayan 13 haneli barkod numarası) ile göndermesini talep etmeniz durumunda; takip işlemi yapılabilecek ve imza karşılığında elden teslimi gerçekleştirilecektir. Konu hakkında hassasiyetiniz için teşekkür eder, iyi günler dileriz. PTT A.Ş. 444 1 788 – [email protected]

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön