PTT Bank ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü
  • profile
  • profile
2 Destekçi
  3 Yorum

PTT Bank Sosyal Ödemeleri Başarılı Bir Şekilde Ulaştıramıyor

14.532
Mehmet
Mehmet 23 Kasım 2022 15:11

PTT kart ön ödemeli ATM kartı ile her ay düzenli olarak "engelli yakını aylığı" çekiyoruz. Kasım ayı için ayın 9'unda e-devletten ödemenin hesaba yatırıldığı bilgisini görünce ödemeyi çekmek için PttMatik'e gittik. PttMatik uzun süre bekletmesine rağmen kartı hiçbir işlem olmadan geri verdi, defalarca denedik aynısı oldu. Bu kez Ziraat, halk ve vakıflbank  ATM'lerine de denedik. Aynı gün içerisinde "aile destek" ve diğer sosyal ödemelerin günü olduğu için yoğunluk oluştuğunu varsayarak diğer günler farklı ATM'lerde tekrar denedik. Ancak yine ödemeyi çekemedik. Birkaç gün sonra yine-e-devlet kapısı aracılığıyla "ödeme çekildi" ibaresini görünce şaşırdık.

2 farklı PTT iş yerine giderek farklı memurlara kimlik ibraz ederek durumu anlattık ve ödeme almadığımızı, ATM den çekemediğimizi anlattık. Sistem üzerinden kontrol ettiklerini ancak ödemenin çekildiğini para çekme işleminin de 09.11.2022 itibariyle gerçekleştiğini söylediler. Biz para çekmedik, daha doğrusu çekemedik diyoruz. PTT görevlileri ödeme çekilmiş diyor. Muhtaç durumda olmasak zaten bu yardıma hak kazanmaz ve bu mütevazı rakamın/ödemenin bu kadar peşine düşmezdik. Üstüne bir de PTT ve ödeme sistemleri mağdur ediyor. Halihazırda 1 aylık ödeme şu an kayıp durumda ve ne kadar uğraştıysak elimize geçmedi. Şikayetçiyiz, hatta bu kötü sistemin mağduruyuz.

  • profile
  • profile
2 Destekçi
  3 Yorum

Benzer Şikayetler

profile
3.929
03 Ocak

PTT Bank PTT Ödenmeyen Fatura Karttan Çekilen Para

Sabah e devlet üzerinden hem annemin hem kendimin elektrik yardımı ile faturamı ödemek istedim. Sistem hata verdi ödenmedi ama kartımdan çekildi benim kartımdan 1 kere annemin kartından 2 kere çekildi. Fatura ve yardım duruyor fakat para çekilmiş görünüyor. Bankayı aradım Enerjisa'yı aramamı söyledi...

profile
123
28 Mart

PTT Bank Gaziantep Fevzi Çakmak Güvenlik Şikayeti

27.03. 2023'de saat 14.42'de Gaziantep Fevzi Çakmak Blv merkez PTT den işlem yapmak için geldik. 78 yaşında ki dedem için güçlükle ayakta durmasına rağmen bankada ki güvenlik dalga geçer gibi engelli kimliği varsa veririz yoksa da beklesin dedi bu personel için gereği yapılsın istiyorum.

profile
9.421
13 Mart

PTT Bank PTT Promosyon Ve Maaş Taşıma Mağduriyeti

Sayın PTT yetkileri aylarca sizinle uğraşmak zorunda kaldım. Aracılığınız ile kullanmış olduğum kredi borcum vardı ve bu söz konusu borç icraya taşınmış bulunmaktadır. Şu an borcumla ilgili tek kurum icra dairesidir BDDK ya yazmış olduğum şikayet sonucunda aktif bankın vermiş olduğu cevap şu şekilde...

  • profile
  • profile
  • profile
3 Destekçi
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

3 Yorum

Bilal
Bilal
 

Sonuç ne oldu

Bilal
Bilal
 

Abi aynı şekil bende de oldu para çekmedim ve bugün para çekmiş diyor

Adem
Adem
 

Merhaba engelli maaşı 2400 alıyordum aralık maaşı 1200 görünüyor sebebi nedir biliyor musun