20 Mayıs 2016

PTT Aynı Şehir İçerisinde Gönderdiğim Postamı Kaybetti!

06.04.2016 tarihinde Ankara Keçiören/Gazino PTT şubesinde bir zarf içerisinde resmi evrakımı postaya verdim. Teslim alan görevli postamın kaybolacağını ve kargo ile göndermem gerektiğini söyledi. Neden kaybolsun aynı ilin farklı bir ilçesine gönderiyorum dediğimde "genellikle postalar kayboluyor" cevabını aldım. İnatla aynı şehirde kargo ücreti ödemeyeceğimi söyleyerek teslim ettim ve ücretini ödedim. Zarfın üzerinde hem gönderen hem de alıcı bilgilerini telefon numaralarına kadar eksiksiz yazmama ve Ankara'nın Balgat ilçesindeki resmi kuruma yollamış olmama rağmen postam yerine ulaşmadı. Madem postamız kaybolacak o halde neden "posta" kısmını kapatıp sadece "kargo" ile devam etsinler. Hem posta ücreti alıp hemde postayı kaybetmeye ne hakları var. Şubeyi arıyorum telefonlara da bakmıyorlar. İçerisinde resmi evrakımın olduğu kayıp postamın bulunmasını istiyorum.

Yeliz 174 Okunma

Cevaplar

  • Yeliz23 Mayıs 2016

    Ücretini ödeyerek gönderdiğim postamı kaybettikleri gibi bir de müşterilerini suçlu çıkaran PTT yi kınıyorum. PTT kurumunun isminde yer alan"Posta" kelimesini isimlerinden çıkarmalarını tavsiye ediyorum. Posta yerine "kargo" kelimesi daha uygun olacaktır. Zira kargo hizmetlerinde başarılı olmalarına rağmen posta da "kaybolma garantili" hizmet verdiklerini söylüyor üstelikte bunun normal olduğunu düşünüyorlar.

  • PTT Bank Temsilcisi20 Mayıs 2016

    Değerli Müşterimiz, Şirketimizce alınan ilgi başvurunuz incelenmek ve şikâyete sebebiyet veren durumun ortadan kaldırılmasına yönelik gerekli araştırma yapılmak üzere; www.ptt.gov.tr internet adresimizde ki 'Bize Ulaşın' sayfası (info kanalımız) ile yapmış olduğunuz başvuru da dikkate alınmak suretiyle ilgili birimimize şikayetiniz 2016-57369 mesaj numarasıyla aktarılmış olup, sonuçlandığında e-posta adresinize geri bildirimde bulunulacaktır. Başvurunuzu takip edebilmeniz için e-posta adresinize gerekli olan bilgi mesajı iletilmiştir. Konu hakkında hassasiyetiniz için teşekkür eder, iyi günler dileriz. PTT A.Ş. 444 1 788 – [email protected]

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön