17 Eylül 2013

PTT Bana Ait Olmayan Otoyol Geçiş Ücreti!

Ben 04. 07. 2013 tarihinde 33 N ** plakalı aracı satın aldım. Aracı aldığım gün HGS'in bağlı bulunduğu banka olan Bankaasya'yı arayarak 15452706 etiket numaralı HGS'mi yeni aracıma kayıt ettirdim ve aynı gün Adana otoyolunda HGS'i kullandım. Yaklaşık olarak 1 hafta sonra PTT sitesinde bu aracın kaçak geçişi olup olmadığını kontrol ettim ve aracın 04. 02. 2013 2 defa ve 03. 03. 2013 tarihinde 2 defa kaçak geçişi olduğunu gördüm.

Hemen PTT müşteri hizm. aradım. Onlar da bana sizin araba alış tarihinin belli olduğunu bu nedenle eski borçların tarafıma yansımayacağına söylemelerine rağmen bu kaçak geçişler benim HGS bakiyemden düştü. Bunu defalarca PTT müşt. hizm. söylesem de anlatamadım.

Ali 299 Okunma

Cevaplar

  • Ali 20 Eylül 2013

    bu sorunumu PTT kurumuna 3 defa ilettim. fakat bir türlü PTT yetkilileri anlamadı yada anlamak istemedi. olay çok açık ,Benim aracımın plakası bana tescil edilmeden önce önceki sahibi araç ile Otobandan kaçak geçiş yapmış, PTT geçiş ücretini o araçtan tahsil edememiş yerine hemen benim hgs etiketimden tahsil etmişlerdir. Çünkü kaçak geçen aracı arayacaklar, trafik tescile yazı yazacaklar, daha sonra o adama borcu ödemesi için ihtarname gönderecekler , bunları yapmaktansa hazır plaka birine kayıtlı hemen tahsilat yapalım demişlerdir.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön