23 Nisan 2013 #1757999

Pronto Tour Paramı Ödemiyor!

Amerika turu aldığımız Pronto Tur un daha fazla kar etmek amacı ile bağlantılı bilet almaması nedeniyle 1 gün boyunca chicago hava alanında (rehberin çabasıyla sonradan bilmediğimiz bir otelde) 6 kişi kaldık. tarafımca yapılan 350 usd lik harcama döndüğümüzde"bir şekilde halledileceği" belirtilmesine karşın hiç bir türlü ödenmiyor.


Konuyu thy den ve diğer tur şirketlerinden teyit ettik. diğer yolcuların parasını sigortalarına yansıtarak ödüyorlar ancak bizim sigortamız olmadığı için ödeme yapmıyorlar. konuyu isteyen herkse detayı ve belgeleriyle ulaştırabilirim.

Onur 1.098 Okunma

Cevaplar

 • Onur07 Kasım 2014

  Merhaba, İlgili şikayetim hiç bir şekilde giderilmedi. Paramı geri ödeme taahütünde bulundukları halde ödemiyorlar

 • Onur02 Mayıs 2013

  Merhaba, Bana sadece San Fransico dan Chıcago bağlantılı İstanbula dönüş yapılacağı bilgisi verildi. Bu iki uçuşun bağlantısız olduğuna dair herhangi bir bilgi verilmedi.Dolayısıyla organizasyonu yapan sizlerin bu durumdan da bilgisi var.

 • Pronto Tour Temsilcisi02 Mayıs 2013

  Onur bey, Öyle sanıyoruz ki tam anlamı ile ifade edemedik.Sizin hangi hava yolu ile uçtuğunuz bilgimiz dahilindedir , organizasyonu zaten bizler yaptık. Yukarıda da belirttiğimiz üzere 1500 sefer aksaklık yaşamış ve bu diğer seferlerinde aksaklık yaşamasına sebebiyet vermiştir. Bununla birlikte uçağın bağlantılı olmadığı sizler tarafından da rezervasyon esnasında görülmüş ve bu hali ile satın alınmıştır. Saygılarımızla

 • Onur02 Mayıs 2013

  Konuyu daha öncede sizee anlattıgım gıbı ben Amerıcan aırlınes ıle degıl Unıted aırlınes ıle uctum. Ayrıca aktarmalı donus ayarlayan sirketınızde ucuz promosyonlu bılet almak için ayrı ayrı bilet aldığı ve bu nedenle unıted ıle chıcago ya gelip buradan istanbula dönuş ayarlandığında bu ıkı bıletın bağlantılı olmasını gerektıgını THY den de teyid edilmiştir. Yaptığınız yanlışın yanında chıcagoda hıc bır sekılde ılgılenmedıgınız ve donusun tamamen sahsı cabalarımızıla uçaktaki son biletlerin alınması suretiyle oldugunuda çok daha iyi bildiğiniz aşikardır. Oluşan zarar tamamen şirketiniz kaynaklı olup hiç bir şekilde çözüm üretilmemekte ve sigorta açıklamasına sığınmaktasınız.

 • Pronto Tour Temsilcisi02 Mayıs 2013

  Değerli Misafirimiz, Öncelikle yaşamış olduğunuz rotar sebebi ile Prontotour olarak üzgün olduğumuzu bilmenizi isteriz. Ancak daha öncede sizlerle paylaştığımız üzre aksaklık American Airlines'ın sistemindeki bir hata yüzünden havalimanında istenmeyen bir kaosa sebebiyet vermiştir.Bu aksaklık sebebi ile 700 sefer iptal edilmiş ,800 'e yakın sefer ise gecikmeli hareket etmiştir.Söz konusu iptaller sebebi ile bölgedeki bir çok otel müsaitlik vermemiştir. Bu tür aksaklıklara istinaden seyahat güvenci paketi yaptıran misafirlerimiz ''geri dönüş teminatı ''adı altından sigortadan faydalanmış ve hasarlarını talep etmişlerdir.Ancak rezervasyon esnasında sigorta yaptırmak isteyip istemediğiniz size sorulduğundan tercih etmediğini bildirmişsiniz.Bu sebeple malesef sigortadan faydalanamamışsınız. Konuya ilişkin olarak yazılı basında çıkan haberlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz; http://m.airporthaber.com/read.php?id=44048 Saygılarımızla Prontotour

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön