Pronto Tour Para İdesi Yapmıyor

Gökhan Gökhan31 Mart 13:52

4 Kasım 2019 tarihinde, balayı için 8 haziran çıkışlı büyük İtalya turunu vize ve sigorta hizmeti dahil Pronto Tour üzerinden satın aldım. Corona virüs sebebiyle, turun iptali için ilk kez 8 Mart tarihinde 6 dakikalık görüşme sağladım sırasıyla 9 Mart tarihinde 4 kere telefonda görüşme ve mail ile f... hanım ile mailleşme sonrası zar zor talebimi yetkili departmana ileteceklerini belirttiler. 12 Mart tarihine kadar maile dönüş olmayınca tekrar kendilerine ulaşmaya çalıştım departmanın sırayla döndüklerini iptal süreçlerinin 2-3 haftayı bulabileceği şeklinde tarafımdan kesinliklikle kabulünün olmadığı baştan savma cevap verdiler.

Akabinde sosyal medya üzerinden yazarak sonrasında o... bey ile görüştüm iptal yapılmasını istediğimi ve acilen iptal edildiğine dair onay maili beklediğimi belirttim. Kendileri asıl temsilcimin 15 dakika sonra tarafıma döneceğini belirttiler. 15 dakika sonra sosyal medya üzerinden tekrar yazdım ancak dönüş yaptılar. S... hanım ile yaptığım 4 dakikalık görüşmede iptal lemimi acilen istediğimi ve iptal sonrası tarafıma onay maili iletmelerini belirttim kabul ederek tüm tur ücretini aldığım vize hizmeti ücretini ve sigorta ücretini hangi ödeme şekilleriyle yaptığım detaylarını paylaşıp gerekli departmana bilgi geçip en geç yarın döneceklerini belirttiler.

Kendilerine turun geri ödemesinin önemli olduğunu evlenme arifesinde olduğumu parayı farklı harcamalarda kullanacağımı özellikle belirttim. 13 Mart günü s... hanım tarafıma dönüş yaparak turun iptalinin gerçekleştiğini geri ödeme tarihi ile ilgili bilgi veremediklerini belirtip tarafıma onay maili ilettiler. Ücret iadesi için yasal sürem olan 14 iş gününü bekledim. 15. Gün tekrar mail attım ve sürecin hangi aşamada olduğunu sordum. Kendileri gayet rahat bir şekilde 15 gün önce hangi türü hangi hizmetleri aldığımı bilmiyormuş gibi davranıp otellerden ve havayolu şirketlerinden ödemelerimizi alalım ki sizlere iade edebilelim şeklinde asla kabul etmediğim bir dönüş yaptılar.

Durumu kabul etmediğimi yaptıklarının suç olduğunu yazılı şekilde geri bildirdim. Dönüş yapmadılar umurlarında değil çünkü. Firmanın yaptığı hak ihlalidir hukuki olarak büyük suçtur. Paramızı almaktadır. Evlenme arifesinde parayı farklı yerlerde harcayacağımı belirttiğim halde mağdur ettiler. Aldığım turun ücreti vize hizmeti ve sigorta hizmeti dahil tüm paramı geri istiyorum. Bu işin peşini bırakmayacağım gerekli hukuki süreci bugün itibariyle başlattım. Kimseyi mağdur etmeye hakkınız yok!

Cevaplar

Pronto Tour Logo Pronto Tour 22 Nisan 16:54

Değerli Misafirimiz, İptal işleminiz talebinize istinaden yapılmış olup, iade sürecimiz ile ilgili tarafınıza detaylı bilgilendirme yapılmıştır. Ülkemizde ve tüm Dünya'da yaşanan Pandemi nedeni gelişen bu aksamadan ötürü özür dileriz. İade işlemlerimiz başlatıldığında müşteri temsilcilerimiz tarafından sizlere bilgilendirme yapılacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz. Saygılarımızla Prontotour Misafir İlişkileri

profile-icon Gökhan 01 Nisan 14:12

Yazdığım şikayetime istinaden dün firmadan arandım. Tarafıma ödemenin 4 aydan önce ki onda da en iyi ihtimal dahilinde 4 ay yapılamayacağını sürecin daha da uzayabileceğini belirttiler. Bu durumu ben dahil bu sitede mağdur ettiğiniz kimse kabul etmez ve etmeyecektir. Firma olarak sorumluluğunuzu bilip insanların gasp ettiğiniz paralarını geri iade etmek zorundasınız yaptığınız yasal değil hukuki suçtur. Yineliyorum bakın hukuki suç işliyorsunuz. Ücret iademi en ivedi şekilde gerçekleştiriniz. Bu işin peşini asla bırakmayacağım son kuvvetime kadar alnımın teriyle kazandığım ve benden gasp ettiğiniz parayı geri alacağım sizden.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler