Pronto Tour İptal Olan İtalya Turu Ödemesinin Geri Ödenmemesi

Eray Eray07 Nisan 15:55

26 Şubat 2020 tarihinde Pronto Tour tarafından, 06 Mart tarihli Pronto Eko Roma-Floransa-Venedik Turumuzun iptal mailine istinaden, turun iptal olduğu tarihte henüz Türkiye’de herhangi bir sağlık problemi yaşanmamıştı ve İtalya’ya uçuşlar devam ediyordu ancak bizim dışımızda tura katılacak diğer bireylerin katılımdan vazgeçtikleri için tur Pronto Tour tarafından iptal edilmişti.

Pronto Tour'un, bana iptal mailini atmış olduğu tarihte ( 26.02.2020 ), telefonla tur için ödemiş olduğum meblağının tarafıma geri gönderilmesini firma çalışanlarından U** bey’e bildirmiştim. Kendisi de ücretin geri gönderileceğini bildirmişti. Mart ayının başında da tekrardan telefonda U*** bey ile yapmış olduğum görüşmeye istinaden 14 günü sonra hesabıma yatırılacağını belirtti. Belirli bir zaman sonra tekrar görüşmemizde de 19 Mart’ta ücretin tarafıma geri gönderileceğini belirtti. 

Ben bu bilgileri yazılı olarak istediğimde de telefon görüşmelerimizin kayıt altına alındığını belirtti. Ancak 19.03.2020 tarihinde tarafıma gelen herhangi bir meblağ yoktur. 20.03.2020 tarihinde Pronto Tour firması çalışanlarından d*** hanım’la yaptığım görüşmede de kendisine durumu anlattım, finans ile görüşüp dönüş yapacaktı ancak yine herhangi bir dönüş olmamıştır.

Tur iptalinin Türkiye'de ki kısıtlamalarla herhangi bir alakasının olmadığını hatta ve hatta uçuşların devam ettiğini ve gitmek istediğimiz halde diğer katılımcıların gitmek istememesi yüzünden turun Pronto Tour tarafından iptal edildiğini, ardından yukarı da belirttiğim tarihlerde ödemeyi geri yapacaklarını belirtmelerine rağmen herhangi bir dönüş alamadığımı bununla beraber telefonlara da cevap vermedikleri gibi geri dönüşte yapmadıklarını tekrar tekrar belirtmek isterim. Paramın geri yatırılması konusunda hala talep etmeme rağmen herhangi bir cevap alamadığım yüzünden şikayetim var ve şunu da belirtmek isterim ki bütün geniş çevreme bu durumu bildirdiğimden dolayı da herkes Pronto Tour ile bütün ilişkisini kesmiş ve bir daha da seyahatlerini burası vasıtasıyla düşünmemektedirler.

Cevaplar

profile-icon Eray 23 Nisan 13:50

Sayın Yetkili, Öncelikle iade süreci ile alakalı olarak tarafıma detaylı bir bilgi verilmedi! Tarafıma verilen bilgiler neticesinde bana yaklaşık 1 ( bir ) ay önce iade sağlanacaktı! Geri dönüş olarak vermiş olduğunuz cevabı kabul etmiyorum. Saygılarımla

Pronto Tour Logo Pronto Tour 22 Nisan 13:39

Değerli Misafirimiz, İade sürecimiz ile ilgili tarafınıza detaylı bilgilendirme yapılmıştır. Ülkemizde ve tüm Dünya'da yaşanan Pandemi nedeni gelişen bu aksamadan ötürü özür dileriz. İade işlemlerimiz başlatıldığında müşteri temsilcilerimiz tarafından sizlere bilgilendirme yapılacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz. Saygılarımızla Prontotour Misafir İlişkileri

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Alican 09 Nisan 03:47  

  Eray Bey Turu promosyon mu almıştınız şu an italya durumu yüzünden aynı sorunu bende yaşıyorum ve iptal etmiyorlar promosyon aldığım için ileri tarihe atmak istiyorlar. Ben bu hafta avukatımla görüşeceğim. İtalya madurları olmadı toplu bir yasal SÜ.

  • 1Destekçi
  • 2Yorum
  Cevapları Gizle (2) arrow
  profile-icon Seda 13 Nisan 19:13  

  Ben son olarak bir mail gönderdim prontotoura. 15 gün içinde olumlu dönüş olmazsa e devlet üzerinden Tüketici Hakem Heyetine başvurmayı düşünüyorum. Rızaen iade yapmayacakları çok bariz belli. Bir gelişme olursa sizlere de yazarım

  profile-icon Eray 09 Nisan 12:11  

  Evet promosyon almıştım ancak yukarıda belirttiğim gibi defalarca geri ödeme yapacaklarını, hatta gün bile verdiler ama gelen giden yok. Bizim tur, diğer katılımcıların vazgeçtiğinden dolayı iptal oldu. Beni aradıklarında uçuşlar devam ediyordu.

 • profile-icon Rukiye 08 Nisan 22:20  

  Aynı sorunu bende yaşıyorum. Çok güvendiğim Pronto Tour benim için bitmiştir

 • profile-icon Buket 08 Nisan 17:13  

  Benimde bu konuda burada kayıtlı şikayetim var. Ayni tur için aynı olayları bende yaşadım sizin gibi mağduruz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler