Pronto Tour Geri Ödeme Yapmıyor

Hakan Hakan09 Nisan 10:08

Biz 2019 aralık ayında toplam 8 kişilik yurt dışı turu ve ekstra turlarıyla beraber 90.000 TL ödeyerek ağustos ayında gerçekleştirilmek üzere tur satın aldık. Güvence olsun diyede seyahat iptal sigortamızıda yatırdık. Biz turumuzu mart ayı başında yasal hakkımızı kullanarak iptal ettirmek istedik. Turumuzu iptal etmedikleri gibi geri ödemede yapmıyorlar. Yasal süre olan 14 gün geçti ödemediler. Bu salgın olayları yokken bile hem turumuzu iptal ettirmeyip hem de paramızı iade etmediler. Şimdi de salgını fırsat bilip hiç geri ödeme tarihide vermiyorlar. Bu nasıl bir tir. Benim turum ağustos ayında salgınla ne alakası var ki ben zaten öncesinde iptal ettirmek istedim, yapmıyorlar. Pronto Tour büyük hata yapıyor. Sanki bundan sonra bir daha turizm işi yapmıyacaklarmış gibi kendi ayağına sıkıyor. Beni vede benim gibi yüzlerce kişiyi mağdur ediyorlar ki siteyi incelerseniz anlarsınız. Peki ETS turda niye bu kadar şikayet yok ve çözüm odaklılar. Bu sitede ETS Tur vede Pronto Tour için yapılan şikayet sayılarına ve çözümlerine bakınca anlıyabiliyorum. Bir daha Pronto Tour asla olmayacak! Umarım yaptığınız bu büyük yanlışın farkına varır ve geri ödememi acilen yaparsınız. Ayrıca buradan benim gibi mağdur olan yüzlerce arkadaşa sesleniyorum.! Gelin hep beraber ortak bir mecrada buluşalım ve sesimizi kamuoyuna duyuralım.!

Cevaplar

Pronto Tour Logo Pronto Tour 22 Nisan 13:44

Değerli Misafirimiz, İade sürecimiz ile ilgili tarafınıza detaylı bilgilendirme yapılmıştır. Ülkemizde ve tüm Dünya'da yaşanan Pandemi nedeni gelişen bu aksamadan ötürü özür dileriz. İade işlemlerimiz başlatıldığında müşteri temsilcilerimiz tarafından sizlere bilgilendirme yapılacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz. Saygılarımızla Prontotour Misafir İlişkileri

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Nazan 23 Nisan 20:21  

  Aynı durumdayız, üstüne ben 2 kişi için vize ücreti de yatırdım, iptal olacağı belli olan tura vize çıkardılar, ücretim yandı. Kendilerine düşen bizi bu durumda mağdur etmemekti. Benim için de Pronto bitti. ETS ücretleri geri ödedi.

 • profile-icon Mehmet 16 Nisan 19:57  

  Bizde aynı durumdayız ve her türlü destekliyoruz

  • 1Destekçi
   Efe
 • profile-icon Aysun 11 Nisan 22:38  

  Selamlar, benim de şubat sonunda iptal ettiğim tur iadem halen yapılmadı. Mağdur durumdayız. Sürekli oyaladılar, şimdi de ödemiyorlar. Nasıl bir yol izlenecekse desteklemeye hazırım. [email protected]

  • 1Destekçi
   Efe
  • 2Yorum
  Cevapları Gizle (2) arrow
  profile-icon Efe 23 Nisan 21:19  

  Ödemelerimizi vermeyecekler ya da çok zorlayacaklar. Bir de hala hikaye atabiliyolar...

  profile-icon Burcu 15 Nisan 10:29  

  Biz de aynı durumdayız.

 • profile-icon Gökhan 11 Nisan 13:58  

  Hakan bey çok geçmiş olsun aynı şekilde ciddi mağdurum konuyla ilgili şikayetim mevcut. Hepbirlikte hareket edelim her türlü desteğe açığım.

 • profile-icon Seda 11 Nisan 11:16  

  Birlikte hareket etmeye varım. Yol ve yintem konuşalım

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler