Pronto Tour Bir Daha Asla

Yeliz Yeliz04 Temmuz 2019 22:24

Pronto tour ile ailece bir çok geziye katıldık, ramazan bayramında Sicilya gezisi, son olarak 24 Haziran 1 Temmuz tarihleri arasında ki klasik İtalya turu, turu pazarlarken otellerin isimleri var ve benzeri olarak pazarlıyorlar, maalesef oteller oldukça şehir dışında ve çok kötü, İtalya gezisinde 300 Euro’ya yakın taksi parası ödedik, Milano'da otel şehrin bittiğini gösteren tabeladan sonra, Venedik'te de 1 saat uzaklıkta sanayi bölgesinde, Floransa’ya da yarım saat uzaklıkta Montecatini bölgesinde pansiyon görünümlü otel, klimanın çalışmaması 40 derece sıcakta klimanın gar gar sesi, oğlumla sabahı sabah etmemiz, Roma’ya da yarım saat uzaklıkta ve banyonun tavanından su damlaması ve lambanın yere düşmesi, iki gün boyunca kız kardeşimin odasında duş alıp, otelin genel tuvaletini kullandık. Biz yabancı dil sorunu olmayan ve gezi tecrübesi olan bir aileyiz. Dolayısıyla rehberlik hizmetine ihtiyacımız olmuyor. Pronto Tour’u seçme nedenimiz kaliteli ve merkeze yakın otellerde konaklama şansımızdı. Ancak maalesef çok yanılmışız. Rehbere niçin bu kadar şehir dışındayız diye sorduğumuzda aldığımız yanıt ekstra turlar için hızlıca otobana bağlanmak cevabı aldık.

Dil bilmeyen ve gezi tecrübesi olmayan insanlar otel uzaklıkları nedeniyle ekstra turlara katılmaya mecbur kaldılar. Toplam ekstra turlar fahişti ve 350 euro civarıydı. Absürt olan ilk gün insanlar Venedik’te en fazla 3 saat kaldı ve ertesi gün Slovenya’ya götürüldü. Tabii ki ekstra turla. Düşünün İtalya’ya ilk kez geliyorsunuz ve dünyanın en güzel şehirlerinden Venedik’i 3 saat görüp ertesi gün toplam gidiş dönüş 8 saat yol yaparak 2 saatliğine Slovenya’ya bled gölünü görmeye gidiyorsunuz ama bu kadar kalitesiz, müşterisini değil kendi kazancını düşünen bir şirket görmedik. Tek başımıza gelseydik daha ekonomik bir gezi olacaktı. Pronto Tour ben ve ailem ve arkadaşlarım için bitmiştir. Tüm çevremi de uyaracağım seyahat etmemeleri konusunda.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi
  • 1Yorum

Cevaplar

Pronto Tour Logo Pronto Tour 12 Temmuz 2019 15:39

Yeliz Hanım Merhaba, Dahil olduğunuz programımız merkez oteller olarak satışa sunulmamıştır,Venedik' de Treviso, Floransa'da ise Montecatini bölgesinde konaklama yapılacağı bir örneği sizlerde bulunan tur kayıt formunuzda da belirtilmektedir. Otelinizde yaşamış olduğunuz olumsuzluklar için sizlerden tekrar özür dileriz, bu hususta iyileştirmeye yönelik çalışmalarımızı başlattığımızı ve hassasiyet ile değerlendireceğimizi bilmenizi isteriz. Söz konusu eksikliklerle ilgili olarak ise tarafınızla irtibata geçilerek , gerekli iyileştirmeler yapılmıştır. Saygılarımızla Prontotour Misafir İlişkileri

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Ziyaretçi 19 Ağustos 2019 17:25  

    Haklısınız Yeliz hanım. Oteller 20-30 km şehir dışında. Taksiler bizim şoförler gibi turist kolluyor. Taksi ücretleri tutarsız. Her bölgede tren ya da metro olmuyor. Hem biz mecbur muyuz toplu taşıma tarifesi ezberlemeğe. Bence Pronto Tour herkes tarafından protesto edilmeli!

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler