03 Nisan 2015

Pronto Tour Yurt Dışında Ara Turlarda Fişsiz Satış Yapıyor.

Geçen yaz Pronto ile Avrupa ülkelerine 1 haftalık turumuz oldu. Gezdiğimiz ülkeler arası otobüslerle seyahat ettik ve otobüs yolculuklarında rehber bizi bazı yerlere görmemizi öneriyor ve her biri için 40-100 Euro arası nakit alıyordu. Bu ödemeler için fatura veya fiş vermiyor, ve "kaydınızı alıyorum Türkiye'de Pronto Tour size faturalayacak" diyordu.

Pronto Tour ise fatura vermeyiz diyor. Bu vergisiz haksız kazanca girer mi? Ara turlara katılamadığımızda ise bizi yağmurda ve soğukta dağ başında otoban kenarına bırakıyor ve seyahat ettiğimiz otobüsle bizi o uğrayacakları yere dahi sokmuyordu. Şehre kadar götürse sığınacak bir yer bulur yemek yerdik mecbur taksi ile şehre giriyorduk.

Süleyman 4.432 Okunma

Cevaplar

  • Pronto Tour Temsilcisi24 Ağustos 2015

    Süleyman bey, Hiç bir misafirimizin bahsettiğiniz gibi yol ortasında bırakılması söz konusu değildir. İlaveten satın almış olduğunuz program paket bir programdır. Satın alınan tur, paket program ise otel uçak ayrımı yapılmadan tur faturası kesilir. Paketin içerisinde sadece otel ve uçak bulunmamaktadır. Havalimanı vergisi,rehberlik,transfer,otel , uçak vb. Münferit bir tur satın almışsanız eğer (F.I.T) sadece uçak ve otel ayrı alınıyorsa faturada da ayrı kesilmektedir.

  • Süleyman21 Ağustos 2015

    Yağmurda çamurda otoyol üzerinde bıraktınız. Eğer o tura katılan diğer şahıslara sorarsanız kesinlikle yol kenarında soğuk ve yağmurlu bir havada bırakıldıklarını söyleyecekler. Ayrıca neden otel ve uçak biletlerini ayrı-ayrı faturalandırmıyorsunuz? Asıl bu da ticari açıdan önem arz etmektedir. Cevabınızı bekliyorum.

  • Pronto Tour Temsilcisi03 Nisan 2015

    Değerli Misafirimiz, Ekstra turlarımız, gidilen ülkelerdeki yerel acentalar tarafından organize edilmektedir, bu sebeple ekstra tur faturası talep eden misafirlerimizin ,en erken ülkeye dönmeden önce rehberinden veya döndükten sonra merkez ofisimizden talep etmesi mümkündür. Dileyen tüm misafirlerimize lokal acentamızdan alınan ekstra tur faturasını temin etmekteyiz. Seyahat sonrası sizin ile yapmış olduğumuz görüşmelerde bu yönde bir talebiniz olmamış, sadece tur faturanız ile ilgili bir talebiniz olmuştur. Tur faturanız size posta ile gönderilmiş ancak sizin talebiniz faturanın ''otel,uçak ''hizmetleri şeklinde kalem kalem yazılması yönünde olmuştur. Yol üzeri turumuzda, geziye katılmak istemeyen misafirlerimiz alışveriş merkezi veya mola verebilecekleri bir restaurantta bırakılmaktadırlar. Hiç bir misafirimizin yağmurda, soğukta yol üzerinde bırakılması söz konusu değildir. Saygılarımızla Prontotour-Müşteri İlişkileri

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön