25 Eylül 2013

Pronto Tour Vize Reddi Sebebiyle Tur İptali!

Eylül ayı basında kurban bayramı için Büyük İtalya turu aldık. Vize için gerekli tüm evraklarımızı ilettik. İki arkadaş seyahat edecektik. Arkadaşımın banka hesap hareketlerinin yetersiz olduğunu ve vize reddi alacağını ilettiler. Daha önce bir yıllık Schengen vizesi olan bir insanın hesaba para yatırsak da İtalya'nın asla vize vermeyeceğini satış temsilcisi üstüne basa basa belirtti. Ve turumuzu iptal ettik.

Şu anda farklı tur şirketleriyle konuştuğumuzda hepsi böyle bir kesinliğin olmayacağı ve gerekirse vizeyi biz alabiliriz diye belirtilmektedir. Henüz para iademiz yapılmadı ve çok az süre kalmış olması sebebiyle farklı bir tur şirketinden de alamıyoruz. Mağduriyetimizi kim giderecek?

Aysun 2.257 Okunma

Cevaplar

  • Aysun 03 Ekim 2013

    Ücretin iade edieceginin iletilmesinden yakalsık 8 gn gecmesine rağmen hala bir iade sözkonusu değil ne zaman iade edilecegini konusunda bir dönüş yapılacak mı?

  • Aysun 26 Eylül 2013

    Dün gün icerisnde iade edilecek ücret hala iade edilmedi konuyla iligl geri dönüşünüzü bekliyorum.

  • Pronto Tour Temsilcisi25 Eylül 2013

    Değerli Misafirimiz, Sizinle birlikte seyahate katılacak olan misafirimizin banka hesaplarındaki yetersizlik ve maaş bordrosundaki asgari tutardaki maaş nedeni ile acentamız vize alımında sıkıntı yaşanabileceği bilgisini sizlerle paylaşmıştır. Acentamız yaklaşık 20 yıldır vize hizmetlerinde misafirlerimize aracılık etmektedir.Olası bir vize reddine meal verilmemesi için gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır.Vize'nin verilip verilmeyeceği Konsoloslukların insiyatifinde olup, acentamız sadece aracılık etmektedir.Risk olasılığı ve yetersiz olabilecek evrakların bilgisini sizlerle paylaşmak zorundadır. Bununla birlikte ,rezervasyon yaptırmış olduğunuz diğer acenta Prontotour'un acentasıdır.Kendileri ile yapmış olduğumuz görüşmelerde arkadaşınızın kendilerinden vize talebinde bulunmadığı kendi imkanları ile vize alacağı yönünde bilgi paylaşılmıştır. Diğer acentamızdan iptal işlemlerimiz geçen hafta yapılmış olup ,iade günlerimizin Çarşamba günü olduğu sizlere de iletilmiştir.Gün içerisinde 50 euro 'nuzun iadesi tarafımızca gerçekleştirilecek olup dekont bilgileride sizlerle paylaşılacaktır. Saygılarımızla Prontotour

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön