Pronto Tour Sigortaya Rağmen Ödeme Yapmıyor!

Şeref B. |

Eşim ile beraber ;Tur kayıt no :1184564 ,Tur kayıt tarihi :27. 02. 2013 olan Pronto Tur'un 7 günlük yurtdışı turuna sözleşmeyi de imzalayarak kayıt yaptırdık. Sözleşmede Paket tur satın almış yolcular Ergo Sigorta A. s. nin 20657372 nolu poliçesiyle sigortalıdır demesine rağmen, sigorta talep ettiğimiz 6262 lirayı ödemiyor . Durumu Pronto Tur'a bildirdik henüz cevap alamadık .Tur ve sigorta suçu birbirine atıyor . Bence ikiside sorunlu talebim yerine getirilmeli.

Etiketler :

İptal Ücret İade

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Şeref B.
  19 Temmuz
  22:12

  Pronto tur durumu yeniden gözden geçirdi. Katılamadıgımız Extra turların bedeli olarak eşim ve benim adıma 835 lira ödedi.yaklaşımları olumlu oldu Sigortaile görüşeceklerini müşteri olarak bizleri kaybetmek istemediklereini söylediler.Bende yurt dşı gezilere katılmayacağımızı sizden jest olarak yurt içi gezi daveti beklediğimizi söyledim olabilir dediler.Sigortaya ödedikleri 1500liranın sigortanın hangi maddelerine göre ödediklerini sordum gelen cevaba göre tüketici mahkemesine baş vuracağım İlginize sonsuz teşekkürler saygılarımla

 • Şeref B.
  28 Haziran
  12:22

  Sigortayı ben seçmedim sizin anlaştığınızdan da hiç memnun kalmadım .lüzumlu belgeleri gönderdim tatmin edici bilgi alamadım Tarafsız merci nin evrakları ve ödemeleri incelemesini istiyorum saygılarımla

 • 28 Haziran
  10:56

  Şeref bey,


  Sigortanın, katılmış olduğunuz programın tur ücretinin tamamını ödemesi gibi bir durum söz konusu değildir.Acentamızın böyle bir vaadi olmamıştır.Seyahate katılan misafirlerin rahatsızlanmaları geri dönüş teminatına girmektedir, geri dönüşünüz sigorta tarafından sağlanmış eşinizin ise kullanamadığı konaklama gün sayısına göre iade yapılmıştır.
  Tekrar etmek isteriz ki, rezervasyon yaptırırken sadece eşiniz seyahat sağlık güvence paketi almıştır,size sorulduğunda ise '' ben istemiyorum eşime yapın'' cevabı alınmıştır.
  Elinizde bulunan poliçe kapsamlarını incelediğiniz de prosedüre uygun olarak gerekli iade işlemlerinin yapıldığını görmeniz mümkündür.

  Saygılarımızla

 • Şeref B.
  27 Haziran
  18:54

  Ergo sigorta ile yazışmalar sonunda 21 mayısta 435lira 7 haziranda 1060lira hesaba yatırılmış toplam 1500liraya yakın Halbuki biz 6262lira talep ettik Bazı masraflar sigorta kapsamına girmiyor diyorlar biz ikimizin de sigortalı olduğunu düşünüyoruz Fransada tedavisi 5 günden fazlasüreçegi bilinen bir rahatsızlık geçiriyoruz.6 günlükgezi yanıyor Dönüş için 900 lira harcıyoruz sigorta 435lira hesabımıza yatırarak işi kapatmaya çalıştı sizde seyrettiniz Bahsettiginiz Zorunlu seyahat sigortasının faydası olmamıştır o halde kandırmacadır .

 • 27 Haziran
  12:05

  Değerli Misafirimiz,

  Öncelikle eşinizin yaşamış olduğu rahatsızlık sebebi ile üzgün olduğumuzu bilmenizi isteriz.
  Daha önce sigorta şirketi yetkilileri ve merkez ofisimizin yetkililerinin de sizinle paylaşmış olduğu gibi, rezervasyon esnasında sadece eşiniz için SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI alınmıştır, kendi adınıza satın almış olduğunuz herhangi bir sağlık sigortası bulunmamaktadır.
  Şikayetiniz de belirtmiş olduğunu ve size ait olduğunu söylediğiniz sigorta poliçe numarası ise Prontotour'un sizlerden hiç bir ücret talep etmeden yapmış olduğu ZORUNLU SEYAHAT POLİÇESİ’DİR.
  Tatil programınızda yaşanabilecek hırsızlık, kaza, yaralanma veya hastalık gibi durumlar için ise Seyahat Sağlık Sigortası yapılmalıdır.
  Eşiniz bu sigortayı yaptırmış olduğu için bu kapsamdan sadece eşiniz yararlanabilmiştir.

  Saygılarımızla
  Prontotour


  Saygılarımızla
  Prontotour