16 Ağustos 2018
Yorum Yap
#10797158

Pronet Güvenlik Aboneliğini İptal İçin Çıkınca Haksız Bedel!

İş yerimde 2006 yılından beri kullandığım Pronet Güvenlik sistemini rakip firmaların daha düşük fiyat vermesi sebebi ile değiştirme kararı aldım. Daha önce de evimde de Pronet kullanıyordum, taşınma sebebi ile aboneliği sonlandırmıştım. Ancak iş yerindeki sistemi sonlandırmamak için bir sürü engel çıkartıyorlar. Sökme bedelli olarak 150 USD istiyorlardı. Bunun üzerine teknik ekibime söktürdüm. Kendim sökmeme rağmen biz gelip almaya da 150 USD isteriz diye saçma bir istekte bulunuyorlar. Ben de siz zahmet etmeyin o halde istediğiniz yere biz getiririz deyince cevap veremediler. Ayrıca 12 yıldır, hatta ev aboneliğim daha da eskidir, yani bunca yıldır hiç aksatmadan ödemelerimi yapmama rağmen, hala nasıl oluyorsa taahhütümün devam ettiğini ve 2500 ₺ bedel ödemem gerektiğini söylüyorlar.


Sebep olarak 20 ay önce Plus aboneliğine geçtiğimi ve taahhüdümün bitmesine 4 ay kaldığını iddia ediyorlar. Benim böyle bir yazılı taahhüdüm yok. Telefon ile de verdiğimi düşünmüyorum. Kendileri sadece 6usd (sanırım) farkla geçmek isteyip istemediğimi sormuşlardı, 12 yıllık kullanıcı olarak sadece aylık 6 USD fark için zaten 12 yıldır kullanmakta olduğum tüm sistemin taahhüdünün uzayacağını belirtmediler. Yani kalan 4 ay boyunca vereceğim 6'şar USD, toplam 24 USD için tarafımdan haksız yere 2500 ₺ bedel talep ediyorlar. Şirketimdeki sistem kablolu olup toplam 5 pır 1 de MK var. İstenen rakamın ne kadar saçma ve haksız olduğunu siz düşünün.

Hakan Hakan 343 Okunma

Cevaplar

  • Hakan03 Eylül 2018

    Firmanız hala sökülen cihazları teslim alıp sözleşmeyi iptal etiğine dair yazıyı vermedi. Hesabımıza iade edeceğinizi söylemenize rağmen ve haksız yere fatura edip kredi kartımdan haksız yere tahsil ettiğiniz Ağustos faturası bedelini iade etmediniz. Ekte firmamızla yaptığınız ek sözleşmenin fotoğrafı vardır. Burada açıkça dolar kurunun 2,80 olduğu belirtilse de hiçbir faturanızda bu söze riayet edilmemiş 2018 Ocak ayından beri fahiş faturalar kesilip kredi kartımızdan tahsil edilmiştir. Bir an önce cihazlarınızı imza karşılığı teslim almanızı, sözleşmenin sona erdiğine dair yazı vermenizi ve haksız yere tahsil ettiğiniz fazla ücretleri iade etmenizi talep ediyoruz.

  • Pronet Güvenlik Temsilcisi16 Ağustos 2018

    Sayın Hakan T; Öncelikle, vermiş olduğumuz hizmete ilişkin yaşadığınız sıkıntı nedeniyle üzgün olduğumuzu iletmek isteriz. Geri bildiriminizi teşekküre dönüştürmek ve memnuniyetinizi sağlamak için en kısa sürede dönüş yapacağız. Ürün ve hizmetlerimizle ilgili her türlü bilgi, öneri, görüş ve taleplerinizi [email protected] ya da http://www.pronet.com.tr/iletisim kanalıyla bize iletebilirsiniz. Tüm başvurularınız için 444 1 911 Pronet Alarm Haber Alma Merkezimiz 7/24 hizmetinizdedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz. Pronet Güvenlik Hizmetleri A.Ş. Müşteri Hizmetleri Birimi www.pronet.com.tr

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler