05 Nisan 2016

Pronet Güvenlik Personeli Tarafından Mağdur Edildim!

Ankara'da bir Pronet Güvenlik çalışanı aracılığıyla mağdur edildim. Sistemi ilk başta yarı fiyatını ödeyerek kullanacağımı, sonrasında kendisinin 10 kişiyi benim adıma referans göstererek beni kampanyaya dahil edeceğini ve ömür boyu bedava hizmet alacağımı söyledi. Ayrıca ilk başta ödediğim ücretleri de iade edeceğini söyledi ancak hiçbiri gerçekleşmedi. Ne ücret iadesi oldu, ne de bedava hizmet.

Aylık 140 TL civarı faturayı ödemek zorunda kalıyorum ve kapatmak istediğimde 350 $ ceza yansıtmaya kalkıyorlar. Kendi çalışanlarının müşteriyi kandırması konusunda hiçbir sorumluluk almıyorlar. Asılsız sözlerle satış yap da nasıl yaparsan yap, yeter ki para kazansınlar.

Hem çalışanını hem firmayı mahkemeye vereceğim, kurumu temsil eden bir çalışanın müşteriye yanıltıcı bilgi vermesini kurum nasıl üstlenmez aklım almıyor...

Hüseyin 810 Okunma

Cevaplar

 • Hüseyin03 Kasım 2017

  Hakem Heyeti sonucu ise lehime oldu ve hiçbir bedel ödemeden sökümün gerçekleştirilmesi ve üyeliğimin iptal talebi sonrası bana borç çıkarılmaması gerekiyordu. Sonrasında firma beni arayarak söküm için randevu istedi. Söküm için herhangi bir bedel de talep edilmeyeceği belirtildi. Firma yetkilisi dostane bir yaklaşım sergilendi ve sorunun çözüldüğü imajını verdi. Ancak Hakem Heyeti kararına itiraz ettiklerini çok sonraları öğrendim. Tabi ki hukuken hakları, bunu yapabilirler. Ancak tarafıma hiçbir bilgi vermediler. Daha da kötüsü mahkeme kararı sonuçlanmadan, mahkeme değerlendirmesi devam ederken hakkımda icra takibi başlatmışlar. Yani Hakem Heyeti kararı ortada ve lehime iken, mahkeme devam ederken ya tutarsa yaklaşımı ile hakkımda icra takibi başlatılmış. Ben itiraz etmezsem borcu kabul etmiş sayılacağım. Firmaya samimi yaklaşımından dolayı gerçekten (!) teşekkür ederim.

 • Hüseyin03 Kasım 2017

  Gelinen süreci sizinle ve diğer tüketicilerle paylaşmak isterim. Şikâyetim sonrası firma ile defalarca görüşmeme karşın üyeliğimin iptali ve söküm bedeline ilişkin bir sonuç alamadım. Kaldı ki şikayet tarihimden 2 ay sonra iş değişikliği sebebiyle adresimden taşınmak zorunda kaldım. Sistemin fişini ise çektim. Yani 2016/Haziran'dan sonra sistemi kullanmam mümkün değildi. Üyeliğimin iptaline ilişkin talebimi bu kez firmaya yazılı olarak belirttim. Ancak yazım da dikkate alınmadı. Üyeliğimin sonlandırılması talebimin bu kez de reddedilmesi sonrasında faturaları ödemeyi reddettim. Bu kez beni icraya vereceklerini belirtip sürekli taciz etmeye başladılar. Talebimi her görüşmede yenilememe ve talebim karşılanana kadar ödeme yapmayacağımı belirtmeme karşın sürekli aranmaya devam edildi. Nihayetinde sorunun çözümü için Hakem Heyetine başvurdum.

 • Pronet Güvenlik Temsilcisi08 Nisan 2016

  Sayın Hüseyin A., Öncelikle bu talebinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Müşteri hizmetlerimize ilettiğiniz talebinize istinaden inceleme yapılmış olup, 07.04.2016 tarihte talebiniz ile ilgili bilgilendirme yapılmıştır. İletişim kanalımız http://bit.ly/PronetSikayet bize ulaşabilirsiniz En içten sevgi ve saygılarımızla, Pronet Güvenlik Hizmetleri A.Ş

 • Hüseyin07 Nisan 2016

  Firma şikayete karşı gerçekten ilgili. Sizi arayıp aynen buradaki gibi üzgün olduklarını söylüyorlar. Başka da bir şey yapmıyorlar zaten, üzüntümü paylaştıkları için teşekkür ederim!

 • Pronet Güvenlik Temsilcisi05 Nisan 2016

  Sayın Hüseyin A., Öncelikle, vermiş olduğumuz hizmete ilişkin yaşadığınız sıkıntı nedeniyle üzgün olduğumuzu iletmek isteriz. İletmiş olduğunuz konunun takibini sağlayarak size en kısa sürede geri dönüş yapıyor olacağız. İletişim kanalımız http://bit.ly/PronetSikayet bize ulaşabilirsiniz En içten sevgi ve saygılarımızla, Pronet Güvenlik Hizmetleri A.Ş

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön