Serhat Y. Teşekkür Mesajı

Her ne kadar uzun zaman geçmiş olsa da cihazı geri aldığı için Profilo'ya teşekkür ederim.

Profilo B.E. Klima Ne Isıtıyor, Ne Soğutuyor!

Serhat Y. |

Mart 2015 tarihinde 18btu klima aldım. Hem ısıtma hem de soğutma amaçlı. Kurulumu yapan servis bir şey olmaz diye dış üniteyi evin çatısına bıraktı. Bu yüzden motor direk güneşe yağmura ve kara maruz kalıyor. Yazın soğuk hava üflemedi servis gelip baktı sorun yok dedi ama soğuk hava gelmiyordu. Kışın sıcak hava üflemiyor.

Servisi aradım geldi kurnazlık yapıp termometre cihazını klimanın göbeğine kadar sokuyor ve sorun yok diyor ama klima kesinlikle tatmin etmiyor. Aynı ölçülerde başka klimalar sıcak hava üflerken benim klima ılık hava üfleyerek odamı kesinlikle ısıtmıyor. 2 ayrı usta getirdim sorun var demesine rağmen servis ve müşteri hizmetleri kabul etmiyor. Değişim talep ediyorum...

Etiketler :

Isıtma Problemi Soğutma Problemi

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Serhat Y.
  12 Şubat
  13:56

  Her ne kadar uzun zaman geçmiş olsa da cihazı geri aldığı için Profilo'ya teşekkür ederim.

 • Serhat Y.
  03 Şubat
  18:52

  Klimam ilk montajında neden vakumlamadı sorunum bundan kaynaklı dediğimde ise "belki servis unuttu, belki elektrik yoktu belki yoğundu" demesi ayrı bir saçmalık. Son olarak bugünde yaptığı ölçümlerde dış ortam 6 derece dedi iç ortam 10 derece dedi ve klimanın 37 derece üflediğini söyledi. Bununla birlikte klima sorunsuz diyerek çekip gitti. Böyle seviyesizlik görmedim.

 • Serhat Y.
  03 Şubat
  18:50

  Profilonun uzman denilen elemanına soru sormak kabahat üstüne de hakaret işitmek!
  "Termometre 1 saniyeden daha kısa bir sürede 20 derecen daha fazla artması ne kadar mantıklı" soruna "benim cihazım 300 dolarlık" diyebilecek kadar seviyesiz sanırım.
  Şikayetvar.com'da kliması montaj sırasında vakumlanmadığı için teğişim talebinde bulunan ve diğer firmalar değişim taleplerini onayladığı ya da çözüm bulduğunu söylediğimde ise "olmaz öyle şey" diyerek yalancı muamelesi yapıyor. Kendim görüyorum okuyorum dememe rağmen gereksiz tavrına devam ediyor.

 • Serhat Y.
  28 Ocak
  16:34

  İlk olarak verim almadığım klimam için "Nemden kaynaklı performans düşüklüğü var" denildi. Ardından servis montaj zamanında yapması gereken vakumu şikayetten sonra yaptı. 2 gün klimam sıcak hava üflemeye başladı. Odayı en çok 21 derece yapabildi. (bu da yetersiz) ancak tamirin birkaç gün sonrasında tekrar ısıtmamaya başladı. Ve sıcak olması gereken boru buz tuttu. Servis "sıcak modda borunun buz tutmaması gerekiyor isterseniz tekrar vakum ve gaz şarjı yaparız" dedi. Bende tamiri kabul etmedim değişim istedim. Ancak müşteri hizmetleri problem yok diyerek değişimi onaylamadı. Profilo dışında diğer servisler klima arızalı derken profilo bir türlü kabullenmek ve değişim yapmak istemiyor

 • Serhat Y.
  28 Ocak
  15:08

  Bugün gelen servis elemanı sıcak modda çalışan klimanın borusunun buz tutmasının normal olmadığını da söylemişti ama profilo halen klimada sorun yok diyor.

 • Serhat Y.
  28 Ocak
  14:54

  Ve şunu da belirtmek istiyorum. Servisteki termometre yüksek ölçerken başka termometreler ise normal bir şekilde ölçüyor. Uzman ekipleri termometre cihazıyla klimanın içinden değil de 5 cm uzaklıktan ölçüm yapılması gerektiğini söylerken servis teli cihazın içine kadar sokuyor

 • Serhat Y.
  28 Ocak
  14:49

  Normalde montaj sırasında vakum yapılması gerekirken, servis vakum yapmamıştı. Daha sonra sorduğumda ise vakum yapıldığını belirtmişlerdi. Ayrıca termometre ile ölçüm yapan servis elemanı kurnazlık yapıp termometre telini klimanın içine kadar sokuyor. Buna rağmen aldığı hava derecesi 37 derecedir. İç ortam ısısı klima 2 gün çalıştı buna rağmen şuandaki mevcut durumunda sadece 15 derece yapabiliyor. Profilo firması gelip klimayı söküp götürsün herhangi bir ücrette talep etmiyorum. Ama hukuki olarak hakkımı aramaya başlayacağım.

 • Serhat Y.
  28 Ocak
  14:46

  Üretici firma ilk olarak "nemden kaynaklı performans düşüklüğü" var diyerek klimam için "ücretsiz bir şekilde gaz şarj edilecek" dedi. Geldiler gaz şarj ettiler. 2 gün klima çalıştı ve içerinin havasını 21 derece yapabildi. Klimayı kapattım ertesi gün açtım. Yine eski verimsiz haline geldi ve ek olarak sıcak modda klima çalışırken sıcak olması gereken boru defalarca buz tuttu. Tekrar servis geldi baktı. Yinede gaz şarj edilmesi ve vakumlanması gerekiyor dedi. Bende her hafta tamir edilmesi, gaz şarj edilmesi yerine klimamın değişimini talep ettim. Profilo servisi sorunumu çözemezken, değişim talebime de olumsuz yanıt vermiştir.

 • 07 Ocak
  10:18

  Değerli Müşterimiz,

  Bizim için çok değerli olan görüş ve önerilerinizi ilettiğiniz için teşekkür ederiz.
  Müşteri İlişkileri Yetkilimiz başvurunuzla ilgili en kısa sürede sizinle irtibata geçecektir.
  Tüm başvurularınız için Türkiye’nin her yerinden, 444 77 66 Profilo Çağrı Merkezimiz 7 gün 24 saat hizmetinizdedir.
  Ayrıca www.profilo.com.tr’den Müşteri Hizmetleri sayfamıza ya da profilodestekmerkezi@bshg.com mail adresimizden bize ulaştığınız takdirde sizinle derhal irtibata geçilecektir.
  Markamıza karşı gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz.

  Saygılarımızla,

  PROFİLO İletişim Merkezi