sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Prestij Park (Bursa) Fahiş Aidat

Mustafa Mustafa1 ay önce

Prestij Park Sitesi Odunluk /Bursa'da oturuyorum. Zaten yüksek olan site aidatları daha da artırılarak ortalama 600 ₺ gibi fahiş fiyatlara çıkarılmıştır. Hukuken aidatların %25 artırılması mümkün değildir. Yetmezmiş gibi ek aidat alınması söylentileri dolaşmaktadır. Oysa sitede 44 blok ve her blokta 12 daire vardır.

528 aile oturmakta bazı aileler bilerek aidat ödememektedir bunların birikmiş aidatları vardır bizler aidatları gününde ödeyen sakinler olarak onların ödenmemiş aidatlarını da bize ödettirmek adaletli değildir, kaldı ki bir kısım aidat ödemeyenler dahi olsa zaten sitenin harcamaları ödediğimiz aidatın yarısı kadar bile değildir. Mevcut haliyle ayda toplanan 250 milyar dolayında aidatın en fazla 150 milyarı personel gideri harcamalar elektrik, su, doğalgaz havuz gideri bahçe bakımı güvenlik sosyal güvenlik giderleri onarım vs... 'ye harcanıp kalan 100 milyar civarında paranın ise nereye harcandığı şimdiye kadar ortaya konulmamıştır aidatları artırmadan önce mevcutta bulunan paranın hesabı verilebilmelidir.

Yönetim kurulunca bizlere şeffaf bir harcama parametresi şimdiye kadar çıkarılmamıştır ve yönetim kurulu hesap vermemekte direnmektedirler site de aidatların düşürülmesi genelin isteğidir. Aidatlar yarı yarıya düşürülse dahi rahatlıkla harcamalara yetecektir mevcut ekonomik krizde havuzların suyunun kışın dahi açılmasında maksat nedir gereksiz ısraflarda neden ısrar edilmekte anlamakta güçlük çekmekteyim. Gereğini arz ederim.

  • - Görüntüleme
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular