08 Kasım 2019
#12930721

Polisan Yeni Bulut Gri Değil Mavi!

Salon ve antremizi boyatmak için içinde ne mavi ne sarı tonları olan saf açık gri bir boya arıyorduk ve çeşitli markaların kartelalarını inceledikten sonra Polisan'in 'Yeni Bulut' adlı boyasında karar kıldık. Usta boş evi boyayıp bitirdikten sonra eve girdiğimizdeyse bir sürprizle karşılaştık ve Polisan tarafından yanıltıldığımızı anladık.


Duvarlar açık gri değil, açık mavi olmuştu. İnternette kısa bir araştırmanın ardından fark ettiğimiz gerçekse yalnızca sinirlerimizi daha da bozdu. Aynı markanın aynı boyası için tıpatıp aynı şikayet, yani Polisan'in Yeni Bulut'unun karteladakinin tersine gri değil mavi olduğu konusunda sadece bu sitede bile birçok şikayet var ve bunlardan biri 2018'in Haziran ayında yazılmış.
Yani Polisan bu hatalı ürünü özür dileyip piyasan çekeceğine hala satmaya ve umursamazca müşterilerini mağdur etmeye devam ediyor.
Boşa harcadığımız paraya mı zamana mı yanalım bilmiyorum; evimiz dokuz yaşındaki bir oğlan çocuğunun odasına döndü, bir tek oyuncak arabalar ve askerler eksik, ama işin kötüsü, maalesef ben de kız arkadaşım da dokuz yaşında oğlan çocukları değiliz.


Şunu anlarım: Ürün hatalıdır, müşteriden geri bildirim gelir, hatayı tespit eder satışını durdurur özür dileyip piyasadan hızla çekersiniz; ama en azından bir yılı aşkın süredir hatalı olduğu size defalarca kez bildirilmiş bir ürünü satmaya devam etmek hatadır. Bu iş etiğinden nasibini alamamış, müşterilerinin onları kandırmak pahasına cebine göz dikmiş şirketten mağduriyetimizi en kısa sürede telafi etmesini istiyorum.
Not: Hiçbir telefon kamerası renk açısından kesin referans kabul edilemez ancak fotoğraflarda duvar ve tavan arasındaki renk farkına dikkat ederseniz mavi tonunu rahatça seçebilirsiniz.
Not 2: Duvarların maviye dönmesi hiçbir şekilde duvarların eski badanasının rengiyle de açıklanamaz çünkü duvarların eski rengi koyu denebilecek bir sarıydı, yani duvarlar kötü veya yetersiz boyanmış olsalar bile, ki değiller, sarı badana boyası gri boyayı asla maviye çevirecek bir renk değil.

Can Can 8.734 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Polisan Temsilcisi05 Aralık 2019

    Sayın İlgili; Müşteri memnuniyetinin sağlanması açısından gerekli tüm bilgilendirmeler yerine getirilmiştir. Saygılarımızla, Polisan Kansai Boya San. ve Tic. AŞ

  • Polisan Temsilcisi11 Kasım 2019

    Değerli Müşterimiz; Mesajınız bize ulaştı. Konu ile ilgili gerekli inceleme/değerlendirme sonrası tarafınıza dönüş yapılacağını belirtir, bu süreçte göstermiş olduğunuz anlayış için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Polisan Kansai Boya San. ve Tic. AŞ

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler