03 Haziran 2014

Pocell 5445 Özel Servis Ücreti Adı Altında Ücret Kesiyor!

Pocell 1000 Oktan tarifesi üyesiyim. Ön ödemeli sabit tarife ücretim olmasına rağmen bu ay gönderilen e-faturamda 64,50 TL ek ücret tahakkuk ettirilmiş.

Yansıtılan ücretin nedenini incelediğimde "Avea 5445 özel servis ücreti" adında haftalık 14,00 TL civarı özel bir servisten dolayı ücret kesildiğini öğrendim.

Telefonuma gelen "Oyuncuk isimli servis aboneliği mesajını dikkate almamıştım. Ancak konunun sadece Avea platformlarında bulunan bu ve benzeri özel servislerinden kaynaklandığını, internette, maillerde ya da online oyunlarda yanlışlıkla dahi tıkladığınız herhangi bir link ile sizi abone yaptıklarını öğrendim.

Hiç kullanmadığım özel servisin para iadesi yapılmamasını şiddetle kınıyorum.

Gökhan 419 Okunma

Cevaplar

 • Gökhan'ın Teşekkür Mesajı20 Eylül 2014

  20.09.2014 Tarihi itibariyle mağduriyetim giderilmiş ve faydalanmadığım hizmet bedeli tarafıma iade edilmiştir. Konuya ilgi gösteren ve sorunu çözen YBS müşteri hizmetlerinden Adem Bey'e teşekkür ederim.

 • Pocell Temsilcisi06 Haziran 2014

  Sayın Yetkili, İlgili kayıtta yer alan konunun çözümlenmesi ve müşteri memnuniyetinin sağlanması açısından gerekli tüm inceleme ve işlemler yapılmıştır. Müşterimiz 05.06.2014 tarihinde aranmış, ancak kendisine ulaşılamamıştır. Müşterimize ulaşılamadığı ve POCELL Müşteri Hizmetleri’mizi arayarak konu ile ilgili detaylı bilgi alabileceğine dair kısa mesaj gönderilmiştir. Müşterilerimiz her türlü talep ve soruları için 444 7 623 numaralı POCELL Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilir. Saygılarımızla, POCELL

 • Gökhan05 Haziran 2014

  Ön ödemeli tarifemden dolayı Ocak ayından beri hattıma yansıtılan oyuncuk özel servis ücretini fark etmemişim ve altı ay dolmadan peşin ödediğim 468 TL limitim ilk 3 ay haftalık 10 TL sonraki aylarda haftalık 14 TL abonelik ücreti alınarak Tikle.com firması tarrafından tüketilmiş. Bundan sonraki aylarda hem peşin ödediğim 468 TL'nin aylık 39 TL taksitini hem de yeni kesilecek faturalarımdaki 39 TL'yi ödemem gerekiyormuş. faydalanmadığım ve onay vermediğim bir abonelik için benden 250 TL kesen POCELL ve tüm AVEA alt yapılarından uzak durmanızı tavsiye ederim. Peşin özdemeye güvenerek ek ücret ödemeyeceğinizi de sakın düşünmeyin, her ay faturanıza yansıtılan her ücreti takip edin benim yaşadığım durumu yaşamayın.

 • Gökhan03 Haziran 2014

  Sayın yetkili, Bir çok müşteriniz istek ve onayları olmaksızın 5445 özel içerik servisine üye yapıldıklarına dair şikayette bulunuyor. Sorunuma en kısa sürede çözüm bulunmaz ve onayım dışında gerçekleşen üyelik ücreti iptal edilmezse gsm operatörümü değiştirmek durumunda kalacağım.

 • Pocell Temsilcisi03 Haziran 2014

  Sayın Yetkili, İletmiş olduğunuz şikayet ile ilgili gerekli incelemeler başlatılmıştır. İncelemelerin sonucu hakkında bilgi aktarılacaktır. Her türlü talep ve sorularınız için 444 7 623 numaralı POCELL Müşteri Hizmetleri'mizi haftanın 7 günü 24 saat arayabilirsiniz. Saygılarımızla POCELL

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön